Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri – (21.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta hareket ederken günü %0,42 yükselişle 1.210,41’den kapattı. Bankacılık endeksi sınırlı da olsa üçüncü günde pozitif ayrışmasını devam ettirdi. ABD ek teşvik paketine ilişkin belirsizlik devam ederken, piyasalar halen paket konusunda anlaşma sağlanabileceğine yönelik iyimserliğini koruyor. Yurtdışı majör borsalar günü karışık bir görünümle kapatırken, BIST sınırlı pozitif ayrışma gösterdi. Yurtdışı borsalar ABD teşvik paketine odaklanırken, artan vaka sayıları ve bir çok ülkenin tedbirleri artırması global risk iştahını zayıflatabilir. Teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda yurtdışı borsalarda güçlü kar satışları oluşması beklenir. VIX endeksi 29 seviyelerine yükselirken, endeksin 30’lu seviyeler üzerine yönelmesi başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve kar satışlarının tekrar güçleneceğine işaret edecektir.

Yurtiçinde ise kurlarda gerileme eğilimi yaşanması durumunda değerleme olarak cazip seviyelerde olan bankacılık hisselerine ilgi önümüzdeki dönemde devam edebilir. Bu nedenle bankacılık dışı hisselerden, banka hisselerine geçiş eğilimi aralıklarla devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak, kısa vadede yaşanan hızlı yükseliş sonrası BIST’te kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmazken, piyasalar ADB ek teşvik paketine ilişkin gelişmeleri takip edecek. BIST kapanışına göre ABD vadeli endeksleri pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında Çin hariç genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, yurtdışı borsalarda satış baskısı oluşması durumunda gün içinde BIST’te de kar satışları yaşanabileceğini düşünüyoruz. Ancak kar satışlarının belli seviyelerde alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve BIST’in yükseliş trendini koruması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 21102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri – (21.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*