fbpx

Yüksek Kazandırma Potansiyelli 15 Hisse Senedi Tavsiyesi Liste Formatında!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksinde yoğunlaşan kar satışlarının etkisiyle günü %0,27 düşüşle 1.121,17’den kapattı. Çin’den gelen güçlü verilerin etkisiyle yeni haftaya alıcılı başlayan yurtdışı borsalar, ABD ek teşvik paketine ilişkin pozitif beklentilerle günü güçlü yükselişlerle kapattı. TL’de değer kayıpları TCMB faiz artışına rağmen güçlenerek devam ederken, kurlar yeni tarihi zirve seviyeler test etti. BIST, TL’deki değer kayıplarının etkisiyle bankacılık hisseleri öncülüğünde satışlarla karşılaşarak günü negatif ayrışma ile tamamladı. TL’deki değer kayıpları devam ettikçe BIST’te yükseliş denemelerinin sınırlı kalması ve satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. Kurlardaki yükseliş TCMB faiz kararı sonrası bankacılık hisselerinde oluşan kazançların geri verilmesine neden olabilir. Ancak kurlarda gerileme oluşması durumunda yurtdışı borsalardaki güçlü seyrin de desteğiyle endeksin bankacılık hisseleri öncülüğünde yükselişine devam etmesi beklenmektedir.

Yurtdışı borsalarda ise tepki alımları güçlü verilerle devam edebilir. Ancak kısa vadede artan vaka sayıları sonrası bazı ülkelerin tedbirleri artırması ve ABD ek teşvik paketine ilişkin anlaşma sağlanamaması durumunda tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. CDS’ler 550 seviyelerinde ve yüksek seyrini devam ettiriyor. VXI endeksi gün içinde gerilese de halen kritik olarak gördüğümüz 26 seviyesi üzerinde tutunmaya devam ediyor. Kısa vadeli volatilitenin ve başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının sona erdiğinin teyidi endeksin 26 seviyesi altına gelerek kalıcı olması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün yurtiçinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Saat 11:00’de açıklanması beklenen yeni ekonomik plan takip edilecek. Yurtdışında ise ABD’de açıklanacak CaseShiller konut fiyat endeksi ve tüketici güven endeksi verileri takip edilecek. Beklenirlerden iyi veriler son dönemde ekonomik toparlanmaya ilişkin olarak oluşan endişeleri azaltarak yurtdışı borsalarda tepki yükselişlerinin devamını destekleyecektir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık görünüm var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde dalgalı seyrin devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri Şeker Yatırım

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!