Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (21.09.2020)

günlük hisse önerileri

hisse önerileri

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse tavsiye listesine hoş geldiniz! Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi dar bantta sıkışık seyrini devam ettirerek günü %0,84 yükselişle 1.111,96’dan kapattı. Sınai endeks pozitif ayrışırken tarihi yeni zirve seviyesini gördü. Yurtdışı borsalar haftanın son günün satıcılı bir eğilimle kapatırken, BIST kapanışı sonrası satışlar güçlenerek devam etti. Powell’in ekonomik toparlanmanın belirsiz olduğuna ilişkin yaptığı açıklama sonrası başlayan satışlar, artan vaka sayıları ve zayıf verilerle devam etti. Kısa vadede yurtdışı borsalardaki zayıf seyrin devam etmesi beklenmektedir. Gelecek zayıf veriler yurtdışı borsalardaki satışların devam etmesine neden olacaktır. BIST yurtdışı borsalardan bağımsız seyrini devam ettirirken, TL’deki değer kayıplarının devam etmesi endekste yaşanan yükselişlerin sınırlı kalmasına ve kar satışı fırsatı olarak kullanılmasına neden oluyor. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi durumunda benzer fiyatlamanın devam etmesi ve TL’deki değer kayıplarının güçlenmesi durumunda BIST’te satış baskısının oluşması beklenmektedir. TL’nin performansı için bu hafta yapılacak TCMB faiz kararı önemli olacak.

Politika faizlerinde bir değişiklik beklenmezken, TL’deki değer kayıplarının devam etmesi nedeniyle TCMB’nin GLP’yi (Geç Likidite Penceresi) yukarı çekmesi beklenmektedir. Bu tür bir aksiyon kısa vadede TL’deki değer kayıplarına tampon olabilir. Yurtdışı piyasalar için kısa vadede gelecek veriler ve vaka sayılarındaki seyri önemli olacak. Aşı çalışmalarına ilişkin olumlu haber akışı gelmedikçe kısa vadede yurtdışı borsalardaki satıcılı seyrin devam etmesi beklenmektedir. BIST ise kısmen dar banttaki sıkışık seyrini devam ettirmesi beklenmektedir. Bugün önemli bir veri açıklaması bulunmazken, akşam Fed başkanı Powell’in yapacağı konuşma takip edilecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre %1 civarı düşüşle seyrederken, Asya borsaları yeni haftaya satıcılı bir eğilimle başladı. Bir çok global bankaya yönelik medyaya yansıyan şüpheli para hareketlerine ilişkin haber borsaların haftaya satıcılı başlamasında etkili olmuş görünüyor. Endeksin güne yurtdışındaki satıcılı seyre paralel negatif eğilimle başlaması beklenirken, yurtdışı piyasalardaki zayıf seyir ve TL’deki değer kayıplarına rağmen geri çekişmelerin sınırlı kalarak yükseliş denemelerinin devam etmesi beklenmektedir.

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

Al pozisyonunda olan hisseler sırasıyla AKBNK, GARAN, ISCTR, VAKBN, YKBNK, KCHOL,SAHOL, AKSEN, ARCLK, BIMAS, CCOLA, CIMSA, EREGL, FROTO, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM, TUPRS oluyor.

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (21.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*