fbpx

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Öneri Listesi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne yatay açılışla başlayan endeks, seans başlarında kar satışlarıyla karşılaştı. 1070,00 desteğine kadar geri çekilen BIST100 kapanışa doğru toparlanmayı başardı ve günü %0,31 değer kaybıyla 1174,70 puanla kapattı. Güne yatay başlamasını beklediğimiz endekste 1088,00 direncini takip etmeye devam edeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde 1205,00 hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1070,00 desteği altında 1054,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, yükseliş kanal direncinden yaşanan geri çekilme kısa süreli kaldı ve yeniden kanal direncine yönelim görüyoruz. 7,96 direnci bu açıdan kritik. Aşılması halinde 8,00 – 8,20 bölgesi hedeflenebilir. Kısa vadede, TCMB’nin izleyeceği politikalar etkili olmayı sürdürecektir. TCMB Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti (AOFM) dün %12,03 ile Ocak ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktı. TL lehine artan getiri oranlarının önümüzdeki dönemde TL’yi desteklediğini ve diğer gelişen ülke para birimlerine göreceli negatif ayrışmasını dengelediğini görebiliriz.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel ekonomideki daralmanın özellikle gelişmiş ekonomilerde tahminlerden iyi gelen ikinci çeyrek gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) verilerinin etkisiyle öngörülenden daha az olacağını belirterek, dünya ekonomisinin bu yıl yüzde 4,4 küçülmesinin beklendiğini duyurdu. IMF raporunda Türkiye’ye ilişkin tahminlerde değişikliğe gidilmezken, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 5 daralacağı, 2021’de yüzde 5 büyüyeceği öngörüldü.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans başlarında ECB Başkanı Lagarde’ın açıklamalarını takip edeceğiz. Ardından Euro Bölgesi Sanayi Üretimi verisi açıklanacak. Öğleden sonra ise ABD Eylül ayı UFE verisi yayınlanacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları artan vakaların endişe yaratmasıyla açılışta yatay olması bekleniyor. Asya piyasaları ise Çin devlet başkanı Xi’nin açıklamaları ardından satıcılı bir seyir izliyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından yatay seyrediyor.

 EUR/USD ise, 1,18 civarında denge arayışı dolar lehine gevşeme ile son buldu. ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerine kısa bir süre kalsa da, bu süre zarfında yaşanacak siyasi tıkanma ve seçim sonrası senaryoların çeşitliliği bir süre daha dolar lehine çalışabilir. 1,1700 desteği beş aylık yükseliş trendinin desteği olması açısından son derece kritik önemde. Kırılması halinde kısa vadede 1,1620’ye kadar hızlı bir geri çekilme alanı oluşacak, ancak teknik görünümdeki bozulma nedeniyle 1,1500’lerin radara girmesi üzerinde volatilite yaratabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (14.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Öneri Listesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!