YKBNK, TKFENİ, KONYA, TOASO, TAVHL için Haftalık Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Borsada dalgalı seyir hisse bazlı hareketlerle devam ediyor. Düşüşlerde destek noktalarında zayıf da olsa alıcının gelmesi önemli. Döviz kurlarında ise yükseliş eğilimi sürüyor.

Borsa İstanbul dış piyasalarda ayrışma göstermeye devam ediyor. İç piyasalarda dikkat çeken konularda biri de döviz kurlarının yeni zirveler deniyor olması. Ayrıca gösterge faiz oranındaki yükseliş eğiliminin sürüyor olması tabi ki. Gerçi faiz yükselişini biraz da TCMB’nin son dönemdeki fonlama faiz oranlarını artırarak örtülü faiz artırımına gitmesiyle birlikte likidite kısıcı hamlelerine vermek lazım. Faiz artışı ve likidite azaltıcı hamlelere rağmen döviz kurlarındaki yükseliş ise kayda değer ve izlenmesi gereken bir durum. Ayrıca ABD dolarının dış piyasalardaki zayıf görünümünü de dikkate almak gerekir. Dış borsalardaki kâr satışlarını, olumlu gelişmelerin önemli ölçüde fiyatlanması ve piyasaları taşıyacak yeni beklenti eksikliği, salgın hastalığa bağlı artan vaka sayıları ve aşı çalışmalarında çok kabul gören bir sonuca henüz ulaşılamaması veya bunun zaman alacağı öngörüleri, ekonomik toparlanma sürse de bazı verilerde belirginleşmeye başlayan ivme kayıplarına bağlamak mümkün. Bu açıdan ABD borsalarında teknoloji hisseleri öncülüğünde gelen kâr satışlarını olağan bir gelişme olarak görülebilir. Gelen kâr satışlarına rağmen çıkış trendlerinin korunduğu ve geri çekilmelerin henüz teknik düzeltme boyutunda olduğunu da vurgulamak yerinde olur. Ancak bir zayıflama ve iyimser havada bozulma da var. Korku endeksi olarak da bilinen Vix Endeksi’nin referans seviye olan 30 seviyesinin üzerini test etmesi önemli. Borsalarda zayıf görünüm ile dalgalı seyir öne çıkabilir.

Endekste tepki alım denemelerine rağmen kâr satışları ve teknik düzletme süreci devam ediyor. İlk destek 1.064 seviyesinde. Bu seviye kısa dönem için önemli görülüyor. 1.064 seviyesinin altında kalınması durumunda sonraki destekler 1.045 ve 1.030 seviyelerinde bulunuyor. İlk dirençler ise 1.113-1.141 seviyelerinde. 1.141 daha önemli. Bu seviyelere hareketlenmelerde tekrar satışlar görülebilir. Çıkışın devamı için bu seviyelerin geçilmesi gerekecek. Sonraki dirençler 1.117 ve 1.120 seviyelerinde. Endekste destek seviyelerinde görülen tepki alımlarının direnç seviyelerinde satışla karşılaşma olasılığı yüksek.

YKBNK, TKFENİ, KONYA, TOASO, TAVHL

Meksa Yatirim Haftalik Hisse Onerileri %E2%80%93 7 11 Eylul 2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Meksa Yatırım Haftalık Bülten 7-11 Eylül 2020

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

YKBNK, TKFENİ, KONYA, TOASO, TAVHL için Haftalık Hisse Önerileri ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*