fbpx

Yatırım Finansman’dan Yüksek Potansiyelli Model Portföy Önerileri

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

PGSUS’u Model Portföyümüze ekliyoruz.

2021’de kısa mesafeli uçuş ve tatil sebebiyle seyahatteki toparlanmanın, uzun mesafeli uçuş ve iş seyahatlerinden daha hızlı olacağını düşünüyoruz. Bu durum düşük maliyetli havayolları için avantajlı. Covid-19 ile mücadelede yaşanan gelişmeler sayesinde, gelecek yıl için PGSUS’un 2019 kapasitesinin %90’ına ve yolcu sayısının da %80’ine ulaşabileceğini düşünüyoruz. Şirketin sıkı maliyet politikası da FAVÖK’ün iyileşmesine yol açabilir. Şirketin 9A20 itibariyle 469mn EUR nakit pozisyonu bulunuyor ve bu miktar şirketin 238mn EUR’luk banka borcu ile önümüzdeki düşük sezonda yaşanabilecek olası 150mn EUR’luk nakit çıkışını kolaylıkla karşılayabilecek seviyede. Hisse için Endeks Üstü Getiri tavsiyemiz bulunuyor ve hedef fiyatımız olan 92,20TL, %46’lık artış potansiyeline işaret ediyor. PGSUS 2021 FD/FAVÖK tahminimize göre 4,1x çarpanla ve uluslararası benzerlerinin ortalaması olan 11,7x’in oldukça altında işlem görüyor. Hisse yılbaşından bu yana BIST-100 endeksinin %37 altında performans gösterdi.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

Model Portföyümüz BIST100 endeksine göre yılbaşından beri %7,3 daha yüksek getiri elde etmiştir.

TKFEN, PGSUS, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL,

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten– (4.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Yatırım Finansman’dan Yüksek Potansiyelli Model Portföy Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!