fbpx

Yatırım Finansman’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, seans başından itibaren güçlü duruşunu korumayı başardı. Tarihinin en yüksek kapanışını gerçekleştiren BIST100, %1,28 değer kazancıyla 1342,50 puanla günü tamamladı. Global piyasalarında etkisiyle güne hafif negatif başlamasını beklediğimiz endekste 1331,0’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1322,0’e düşüş devam edebilir. Olası yükselişlerin devamı halinde ise 1350,0’i direnç olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise hafta başından itibaren yükseliş trendini bozarak dün 7,85 seviyesine kadar geri çekildi. 50 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunmayı başaran kur, an itibariyle 7,8850’den işlem görmekte. 7,93’ü direnç olarak takip edeceğimiz Dolar/TL’de, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde yeniden 8,0 seviyesi test edilebilir. Geri çekilmelerde ise 7,8460’ın altında 7,79’a düşüş hız kazanabilir.

Bugünün Gündeminde…

 TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda parasal aktarım mekanizmasının etkinliğini artırmak için zorunlu karşılık düzenlemesinde değişikliğe gitti. MB’den yapılan açıklamada ‘sade bir zorunlu karşılık sistemine geçilmesine karar verilmiştir’ ifadelerine yer verildi.

 ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçları onaylanınca görevi Biden’e devredeceğini açıkladı. Daha önce de belirttiğimiz gibi Trump’ın seçim sonuçlarına ilişkin itirazlarını uzatması ABD’de başkanlık devri konusunda belirsizlik oluşmasına neden olabileceği endişeleri bulunuyordu.

 Avrupa Merkez Bankası (ECB) ekim ayı para politikası toplantı tutanaklarında, koronavirüsün ikinci dalgasına karşı kayıtsız kalınamayacağının altı çizilerek, ekonomiyi desteklemeye yönelik daha fazla yardım sinyali verildi.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ekonomik Güven Endeksi verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Euro Bölgesi Tüketici ve Sanayi Güveni verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları Çin’in endüstriyel karlılığında artışa rağmen karışık bir seyir izliyor. Asx ve Sensex endekslerinde zayıf görünüm söz konusu. Avrupa piyasaları ise ECB toplantı tutanaklarından destek haberinin gelmesiyle açılışta pozitif olması bekleniyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından hafif eksi seyrediyor.

 EUR/USD ise yükseliş trend kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. Son üç ayın en yüksek kapanışlarını gerçekleştiren parite, an itibariyle 1,1926’dan işlem görüyor. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 1,2010 ilk direnç olmak üzere yükseliş trend kanalı üst bandı 1,2130 sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,19 destek olarak takip edilebilir.

TKFEN, GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, EKGYO

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (27.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yatırım Finansman’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!