Yapı Kredi Hisse Önerisi: Endeksin Üzerinde Getiri!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Yapı Kredi Hisse (YKBNK) Tavsiye: Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse 2.90
Son kapanış, TL/hisse 2.13
Yukarı potansiyel %36

Yatırım teması:

Yapı Kredi Bankası rakiplerine göre 2020 ilk altı ayında aktif rasyosu baskısını daha az hissetti ve faizlerin düşük olduğu dönemde daha sınırlı kredi büyümesi sağladı. Finansal piyasalardaki kademeli normalleşme ile birlikte yatırımcı nezdinde rakiplerine göre daha dirençli faiz marjı ile ayrışabileceğini düşünüyoruz.

Yapı Kredi Bankası 3Ç20 net kârını 26 Ekim’de açıklayacağını duyurdu. Kârın önceki çeyrekte açıklanan 1,3 milyar TL’nin üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Bankanın son çeyrek kârında önemli gerileme olmazsa 2020 net kârının da kuvvetli bir artış göstererek 4,5 milyar TL (%25 yıllık artış) düzeyindeki tahminimizi aşma ihtimali bulunuyor.

Yapı Kredi 2020/6ay sonunda 17,7 milyar TL (%6,7) sorunlu kredi ve 40,5 milyar TL (%15,2) yakın izlemedeki kredi tutarın sahip. Bankanın toplam kredi karşılık tutarı ise 20 milyar TL düzeyinde. Yapı Kredi Bankası ayrıca 4,0 milyar TL’si bir yıl içerisinde ödenecek toplam 11,5 milyar TL döviz borç yükümlüğü taşıyor. Buna karşılık bankanın döviz likiditesi 14,0 milyar TL düzeyinde bulunuyor.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler:

Kur tarafındaki oynaklığın azalması, ekonomide Covid-19’un yol açacağı olumsuzluklardan hızlı ve güçlü bir şekilde kurtulması

Değerleme:

Yapı Kredi Bankası 2021 tahminleri üzerinden 0,3 F/DD ve 2,9 F/K oranı ile işlem görüyor. Özellikle kâr beklentisinde öngörü üzerinde sonuç açıklanması durumunda düşük çarpanların hisse senedine yukarı yönlü katkı vereceğini tahmin ediyoruz.

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerileri / Ak Yatırım – (5.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yapı Kredi Hisse Önerisi: Endeksin Üzerinde Getiri! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*