Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi, günün ilk yarısında kar satışlarıyla gerilese de TCMB kararlarının ardından yeniden güçlendi ve günü %1.4 artışla 1,313 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 55 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 73 hisse değer kazandı, 23 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.55 seviyesine kadar geriledi, risk primi CDS ise 367 seviyesinden işlem gördü. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda hafif satıcılı bir seyir izleniyor.

ABD’de hisse endeksleri günü pozitif tarafta kapatırken, artan vaka sayılarına ve kısıtlama endişelerine rağmen, aşı gelişmeleri ve mali teşvik haberleri yükselişi destekledi. İstihdam piyasasına ilişkin açıklanan veriler beklentilerin altında kalırken, Senato’da mali teşvik görüşmelerinin devam edeceği beklentisi piyasalarda gerilemeyi sınırlandırıyor. Öte yandan Avrupa kanadında kısıtlamaların daha da genişleyebileceği beklentisi hisse endeksleri üzerinde baskı yaratıyor. ECB Başkanı Lagarde dün gerçekleşen toplantıda AB bütçesi konusundaki anlaşmazlığa son verme ve mali teşvik paketini hızlandırma çağrısı yaptı. İçeride ise ana gündem maddesi TCMB faiz kararıydı. Toplantıda piyasa beklentileri karşılandı ve TCMB haftalık repo faizinde 475 baz puan artırıma giderek politika faizini %15 seviyesine çekti. Ayrıca TCMB karar metninde tüm fonlamanın haftalık repo üzerinden yapılacağını belirtti. Böylelikle hem sınırlı da olsa sıkılaşma hem de daha önemlisi sadeleşme gerçekleşmiş oldu. TCMB ayrıca enflasyon, finansal istikrar ve döviz rezervi vurgusu yaptı. Karar sonrasında reel faiz %3’e yaklaşırken, TL cinsi varlıklar güçlenmeye devam etti. BİST’te kapanış rekoru tazelenirken, Dolar/TL ve CDS’te de toparlanma sürdü. Bundan sonraki süreçte yurtdışı piyasalara bağlı hareket görülebilir ancak artan yabancı yatırımcı ilgisiyle beraber TL varlıklarda pozitif ayrışma bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin bugüne kar satışlarıyla başlamasını bekliyoruz. Bankacılık sektörünün liderliğinde, yüksek hacimle hareketine devam endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizi koruyoruz. 1,290-1,260 seviyelerini kısa vadeli destek ve zarar-kes seviyeleri olarak takip ediyoruz. Sektörel olarak mali sektör dışında telekomünikasyon, petrokimya ve demir çelik sektörlerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin bugüne kar satışlarıyla başlamasını bekliyoruz. Bankacılık sektörünün liderliğinde, yüksek hacimle hareketine devam endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizi koruyoruz. 1,290-1,260 seviyelerini kısa vadeli destek ve zarar-kes seviyeleri olarak takip ediyoruz.
 Sektörel olarak mali sektör dışında telekomünikasyon, petrokimya ve demir çelik sektörlerini tercih ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Aralık vade endeks kontratında yükseliş sürüyor. Günü 1.491 seviyesinden kapatan kontratta alımların devam etmesi halinde ilk olarak 1.510 direncini takip ediyor olacağız. Bu seviyenin aşılması halinde hareket 1.520 ve 1.550 dirençlerini hedefleyebilir.
 1.488 ve 1.480 ise takip edeceğimiz ilk destek seviyeleri olacak. 1.480 altında ise, kısa vadeli yükselen trendin destek seviyesi olan 1.460 seviyesi zarar-kes olarak izlenmelidir.

AKSA, GARAN, KCHOL, PETKM, YATAS, YKBNK

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 20112020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (20.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*