Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne yatay başlangıç yapan BIST100 endeksi gün içinde güçlü bir seyir izledi ve yılın ilk iş gününü % 1.3 artışla 1,495 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 72 hisse değer kazandı, 24 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.42 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise hafif satıcılı bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Yurtdışı piyasalarda dün oldukça dalgalı bir seyir izlendi. Avrupa seansı nispeten olumlu geçerken, İngiltere’nin ulusal sokağa çıkma yasağı ilan ederek, tedbirleri en üst seviyeye çıkarması baskı yarattı. ABD’de ise günün ilk yarısında güçlü performans gösteren endeksler, aşı gelişmelerine bağlı haber akışı ve Georgia senato seçimlerinin belirsizlik yaratması sebebiyle günü negatif tarafta kapattı. Bugün TSİ 15:00’te başlayacak olan senato seçimlerinde anketler Demokratlar lehine ancak Trump ve destekçilerinin bu sonucu kolay kolay kabul etmeyeceği düşünülüyor. Seçim sonuçlarını yarın sabah saatlerinde alacak olmamız sebebiyle iç piyasa üzerinde oluşabilecek baskının geçici olmasını bekleriz. Öte yandan ABD’de enflasyon beklentileri yükselmeye devam ediyor. Bu konu henüz FED’i zorlayacak ölçüde olmasa da özellikle emtia fiyatlamalarına direkt etki ediyor. Nitekim artan risk ortamıyla beraber ons altın fiyatlarında yükseliş görülüyor. İçeride ise dün açıklanan Aralık ayı enflasyon verisiyle 2020 yıllık enflasyonu %14.6 seviyesinde gerçekleşti.

BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını, gün içinde ise satışların sınırlı kalmasını bekliyoruz. Endeksin genel görüntüsünü halen beğeniyoruz ancak 1,485-1,470 seviyelerini destek olarak takip ediyoruz. Kısa vadede 1,470 seviyesini zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını, gün içinde ise satışların sınırlı kalmasını bekliyoruz.
 Endeksin genel görüntüsünü halen beğeniyoruz ancak 1,485-1,470 seviyelerini destek olarak takip ediyoruz. Kısa vadede 1,470 seviyesini zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.675 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.675 üzerinde 1.690 ve 1.700 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.650 ilk destek iken, 1.630 ve 1.620 diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir

AKBNK, AKGRT, AKSEN, BIMAS, SOKM, SISE, TTKOM, ZOREN

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 5012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (5.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*