fbpx

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde yatay seyretti ve haftanın son işlem gününü 1,330 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 24,4 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 36 hisse değer kazandı, 61 hisse ise değer kaybetti. Hafta boyunca yatay seyreden Dolar/TL ise 7.80 seviyesinden işlem görüyor. Haftaya başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda hafif negatif bir görünüm hakim.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

Küresel hisse piyasaları, artan koronavirüs vakalarına ve beklentilerin altında gerçekleşen ekonomik verilere rağmen yükselişini sürdürüyor. Geçen hafta yükselişi destekleyen ana faktör ise ABD mali teşvik paketi beklentilerinin yeniden güçlenmesi olarak değerlendirilebilir. Zira, Senato’da azınlıkların lideri olan Chuck Schumer, hafta içinde 908 milyar dolar büyüklüğündeki pakete destek verebileceklerini ifade etmişti. ABD’de Cuma günü açıklanan ve beklentilerin oldukça altında gerçekleşen istihdam verileri de bu pakete duyulan ihtiyacı bir anlamda gözler önüne serdi. Bu hafta mali teşvik paketi gelişmelerini yakından izlemekte fayda var. Öte yandan tüm dünyada artan koronavirüs vakalarına karşın aşı gelişmeleri de takip ediliyor. Aralık ortasında aşı şirketlerinin hem ABD’de hem de Avrupa’da onay alması bekleniyor. Fiyatlamalara bakacak olursak, hisse piyasalarındaki iyimserlik tüm varlık gruplarında benzer fiyatlanıyor. ABD tahvil faizi yükselirken, ABD dolarında ise gerileme sürüyor. Petrol piyasasında ise OPEC+ toplantısı sonrasında planlanandan daha az üretim artışı kararı fiyatları destekliyor. Bugün veri akışı sakin, Almanya’da sanayi üretimi, içeride ise Hazine nakit dengesi takip edilecek. Genel olarak yurtdışı piyasalara paralel olarak TL varlıkların gücünü korumasını bekliyoruz. Ancak haftanın devamında 10-11 Aralık AB liderler zirvesi öncesi ve sonrası açıklamalar kritik olacaktır. Öte yandan emtia ve döviz piyasaları açısından ise ECB faiz kararı ve ABD enflasyon verileri yakından izlenmelidir.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz. Telekomünikasyon, enerji ve sigortacılık sektörleri dalgalı piyasada ön plana çıkabilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz.
 Telekomünikasyon, enerji ve sigortacılık sektörleri dalgalı piyasada ön plana çıkabilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 1.492 direncini geçmekte zorlanan kontratta dalgalı seyir sürüyor. Aşağı yönlü hareketin devamı halinde 1.460 ilk destek iken, daha aşağıda ise trend desteği olan 1.452 önemli seviyedir. Bu seviyenin altına gelinmesi durumunda aşağı yönlü hareket 1.440 ve 1.425 desteklerine doğru hızlanabilir.
 Olası alımlarda ise 1.480 seviyesi ilk direnç olarak izlenmelidir. Bu seviyenin üzerinde ise 1.492 ve 1.500 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

ALARK, TOASO, TTRAK, PETKM, TTKOM, EREGL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (7.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!