Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi 1,338 seviyesine kadar yükselse de kapanış 1,325 seviyesinden gerçekleşti. İşlem hacmi ise 30.4 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 40 hisse değer kazandı, 58 hisse ise değer kaybetti.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

ABD’de mali teşvik paketine ilişkin açıklamalar beklentileri güçlendirirken, buna bağlı olarak ABD dolarında da değer kaybı izlendi. Hisse tarafında yatay seyir sürerken, ay ortasında yapılacak olan FED toplantısı ve mali teşvik paketi görüşmeleri fiyatlamalar için kritik olacak. Son açıklamalarla, Euro/Dolar paritesi 1.21, ons altın ise 1,830 seviyesini aştı. Öte yandan ABD’de işlem gören Çin şirketlerinin denetim standartlarına uygun hale getirilme uygulaması başlayacak, aksi halde şirketler kottan çıkarılacak. Bu gelişme özellikle bir süredir oldukça popüler olan Çinli elektrikli araç üreticisi şirket hisselerini negatif etkiledi. Bugün ABD’de ISM hizmet verisi izlenirken, Avrupa’da da hizmet PMI verileri takip edilecek. İçeride ise en önemli veri Kasım ayı enflasyonu olacak. Son TCMB kararı sonrasında enflasyonun gidişatı oldukça önemli. Piyasa beklentisi aylık %1.1, yıllık %12.6 seviyesinde bulunuyor ancak İTO enflasyonu göz önüne alındığında beklentilerin üzerinde gerçekleşme ihtimali mevcut, bu da Aralık ayında TCMB’den faiz artırım beklentilerini yeniden güçlendirebilir.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede sert dalgalanan endekste 1,350 direnç, 1,310 destek seviyeleri iken pozisyonların korunmasını öneriyoruz. 1,350 direncinin aşılması halinde ise özellikle bankacılık, demir/çelik ve holding hisselerinde pozisyon artırılabilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede sert dalgalanan endekste 1,350 direnç, 1,310 destek seviyeleri iken pozisyonların korunmasını öneriyoruz.
 1,350 direncinin aşılması halinde ise özellikle bankacılık, demir/çelik ve holding hisselerinde pozisyon artırılabilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta dalgalı seyir sürüyor. Alımların devam etmesi halinde 1.480 ve 1.487 takip edilecek ilk direnç seviyeleridir. 1.487 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece yukarı hareketlerde 1.500 ve 1.520 direnç seviyeleri hedeflenebilir. Olası satışlarda ise 1.475-1.460 ve 1.440 gün içi destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 Kontratın orta vadede yükseliş hareketini sürdürmesi için 1.500 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

ALARK, GARAN, EREGL, EKGYO, KCHOL, KRDMD, SISE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 3122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (3.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*