Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne satışlarla başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında da zayıf seyir izledi ve %3.4 kayıpla 1,283 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 25.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 20 hisse değer kazandı, 80 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru gün içinde 7.74 seviyesine kadar gerilese de 7.83 seviyesinden işlem görüyor. Yurtdışı vadeli piyasalarda ise dünkü satışların ardından, sabah saatlerinde pozitif bir görünüm hakim.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Asya’da beklentilerin üzerinde gerçekleşen ekonomik veriler toparlanmanın devamına işaret ederken, piyasalarda da pozitif fiyatlanıyor. ABD’de ise dün Kasım ayı rallisi sonrasında hafif kar satışı izlendi. Gün içinde Moderna’dan gelen ve %90 üzerinde etkinliğe sahip aşı haberleri sektörel anlamda etki yaratırken, son dönemde piyasaların aşı gelişmelerine, yeni haber olmadıkça, duyarlılığın azaldığını görüyoruz. ABD dolarında değer kaybı sürerken, OPEC toplantısının ertelenmesi de petrol fiyatları üzerinde kısa vadeli baskı yaratabilir. İçeride ise 3.çeyrek büyüme %6.7 olarak açıklandı. Piyasa beklentisi %5.0-5.5 bandında bulunuyordu. Ancak piyasa dün açıklanan ek kısıtlamaları fiyatladı. Dün açıklanan ek kısıtlamalara göre, hafta içi akşam saatlerinde, hafta sonunda ise belli istisnalar hariç sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu uygulamanın sektörel olarak Mart ayına benzer ancak daha hafif fiyatlanmasını bekliyoruz. Bugün dışarıda imalat PMI verileri takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak dünkü satışlar sonrasında zayıflayan endekste 1,275 ana desteği korundukça yükseliş ihtimali de sürecektir. Ancak 1,310 yeniden aşılmadıkça dalgalı bir seyir beklenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz.
 Teknik olarak dünkü satışlar sonrasında zayıflayan endekste 1,275 ana desteği korundukça yükseliş ihtimali de sürecektir. Ancak 1,310 yeniden aşılmadıkça dalgalı bir seyir beklenebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta dün gelen sert satışlarla kısa vadeli yükselen trend görünümü bozulurken, akşam saatlerinde 1.440 destek seviyesinden tepki alımları gördük. Kontratın bugüne pozitif başlayacağını düşünüyoruz. 1.460 yukarı hareketlerde ilk direnç iken, bu seviyenin üzerinde 1.480 seviyesi direnç olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketin devamında ise 1.440 ve 1.425 gün içi destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 Kontratın orta vadede yükseliş hareketini sürdürmesi için 1.500 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

ALARK, AKSA, EKGYO, KOZAA, KOZAL, PETKM, SISE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 1122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (1.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*