Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında kar satışlarıyla geriledi ve günü 1,325 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 39 hisse değer kazandı, 59 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 8.0 seviyesinin üzerine gelirken, gösterge faiz %14.36 seviyesinden kapanış yaptı. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de Şükran Günü sebebiyle bugün piyasalar kapalı olacak. Bu sebeple düne yoğunlaşan ekonomik verilere baktığımızda, dayanıklı mal siparişleri verileri güçlü gelse de, kişisel gelirler ve işsizlik başvuruları zayıf gerçekleşti. Bu verilerle beraber Aralık ayında beklenen mali teşvik paketine duyulan ihtiyaç da bir kez daha fark edilmişe benziyor. Öte yandan dün yayınlanan FED toplantı tutanaklarında üyelerin varlık alım programını genişletmeyi tartıştıkları görülüyor. İlerleyen dönemde Aralık toplantısına ilişkin getiri eğrisi kontrolü ve varlık alım programının artırılmasına yönelik beklentiler güçlenecektir. İçeride ise dünkü Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı anlaşmalarının yapılmakta olduğunu bu zaman kadar verilere bağlı olarak kısıtlamaların genişletilip daraltılabileceğini belirtti. Bugün TCMB ve ECB toplantı tutanakları takip edilebilir. Haftanın devamında ABD piyasalarının kapalı olması sebebiyle daha sakin bir seyir bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü halen güçlü buluyoruz. 1,300-1,290 ilk destek bölgesi iken bu bölge üzerinde pozisyonların korunmasın öneriyoruz. 1,350 ilk direnç seviyesi olarak izlenebilir. Endeksteki olası dalgalı seyirde demir-çelik, havacılık ve otomotiv sektörleri tercih edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

BIST-100 endeksinin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü halen güçlü buluyoruz. 1,300-1,290 ilk destek bölgesi iken bu bölge üzerinde pozisyonların korunmasını öneriyoruz. 1,350 ilk direnç seviyesi olarak izlenebilir.
Endeksteki olası dalgalı seyirde demir-çelik, havacılık ve otomotiv sektörleri tercih edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

Günü 1.489 seviyesinden kapatan kontratta yükselen trend desteği ile yatay direnç arasında sıkışma sürüyor. Yukarı hareketlerde 1.500 önemli direnç seviyesi, bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması halinde kontratta 1.520 ve 1.550 hedeflerini takip ediyor olacağız. 1.510 seviyesi ara direnç olarak izlenebilir.
1.487 ise kısa vadeli yükselen kanal desteği olarak izlenmelidir. Bu seviyenin altına gelinmesi halinde 1.480 ve 1.470 yatay destek seviyelerini takip ediyor olacağız. 1.470 seviyesinin kırılması halinde satışlar hızlanabilir ve 1.450-1.440 destekleri hedeflenebilir.

AEFES, KRDMD, THYAO, TUPRS, ECILC, TOASO

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 26112020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (26.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*