fbpx

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne hafif pozitif seyirle başlayan BIST100 endeksi, günün geri kalanında dalgalı yatay bir seyir izledi ve haftayı 1,323 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 32 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 70 hisse değer kazandı, 26 hisse ise değer kaybetti. Haftaya başlarken, sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir hava izleniyor.

Cuma gününü negatif tarafta kapatan ABD endekslerinde satışların ana sebebi ABD Hazine Bakanlığı ile FED arasındaki gerilim oldu. Hazine Bakanlığı, FED’den kullanılmayan 455 milyar dolarlık fonun iadesini talep etti. Biden’ın seçilmesinin ardından hükümetteki değişiklikler tüm bu uygulamalarda değişiklik yaratacağından ilk etapta satışa sebep olsa da FED’in Aralık ayı toplantısına ilişkin güvercin beklentiler piyasadaki baskıyı sınırlandırıyor. Piyasalar bu haftaya aşı gelişmelerinin etkisiyle pozitif başlıyor. Pfizer ve BioNtech şirketlerinin ortak çalışması olan yeni COVİD-19 aşısı ABD’de onay sürecinde. Haber ajanslarına göre, aşının uygulanmasına 11 Aralık tarihinde başlanabilir. Hükümetin aşının uygulanmasına 1 Aralık’ta başlanmasını, Nisan ayına kadar da ülkedeki bütün yetişkinlerin aşılanmasını planladığı belirtiliyor. Bu gelişmeler ons altında gerilemeyi, petrol fiyatlarında ise yükselişi tetikliyor. Gelişmekte olan ülke piyasaları için de pozitif olan bu gelişmelerin özellikle havacılık ve emtia sektör şirketlerine pozitif yansımasını bekliyoruz. İçeride ise son dönemdeki normalleşme adımlarıyla beraber BDDK’nın da aktif rasyo uygulamasında düzenlemeye gitmesi bekleniyor, bunun gerçekleşme ihtimalini bankacılık sektörü açısından kısa vadede pozitif buluyoruz. Veri akışı açısından bugün küresel çapta Kasım ayı hizmet PMI verileri takip edilebilir.

BIST-100 endeksinin bugüne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Bankacılık sektörünün liderliğinde, yüksek hacimle hareketine devam eden endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizi koruyoruz. 1,310-1,295 seviyelerini kısa vadeli destek ve zarar-kes seviyeleri olarak takip ediyoruz. Sektörel olarak mali sektör dışında telekomünikasyon, petrokimya ve demir çelik sektörlerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin bugüne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Bankacılık sektörünün liderliğinde, yüksek hacimle hareketine devam eden endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizi koruyoruz. 1,310-1,295 seviyelerini kısa vadeli destek ve zarar-kes seviyeleri olarak takip ediyoruz.
 Sektörel olarak mali sektör dışında telekomünikasyon, petrokimya ve demir çelik sektörlerini tercih ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Aralık vade endeks kontratında yükseliş sürüyor. Haftayı 1.492 seviyesinden kapatan kontratta alımların devam etmesi halinde ilk olarak 1.510 direncini takip ediyor olacağız. Bu seviyenin aşılması halinde hareket 1.520 ve 1.550 dirençlerini hedefleyebilir.
 1.488 ve 1.480 ise takip edeceğimiz ilk destek seviyeleri olacak. 1.480 seviyesinin altına gelinmesi halinde 1.452 desteğine kadar geri çekilme görülebilir.

AKBNK, KRDMD, KCHOL, PETKM, SISE, YKBNK

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (23.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Vakıf Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!