fbpx

Ünlü Ekonomist Bitcoin’i Yolsuzluk ile Suçladı!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ünlü Ekonomist Steve Hanke

Ünlü ekonomist Steve Hanke Bitcoin karşıtı söylemlerine bir yenisini daha ekledi. Bitcoin’i “Yolsuzluk ile ilişkili” olarak değerlendirdi.

Kabul Etmeyi Planlayan Ülkeleri Eleştirdi!

Johns Hopkins Üniversitesinde ekonomist olarak çalışan Steve Hanke yozlaşmış Latin Amerika ülkelerinin Bitcoin’i benimsemeye istekli olduklarını belirtti. Twitter hesabından Bitcoin’i eleştiren Hanke daha önce de Bitcoin karşıtı açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin destekçileri Hanke’in yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Ünlü ekonomist Bitcoin’i kabul eden devletlerin hamlelerinin ardında suç unsurları olduğunu söyledi.

Kararları “Aptalca” Bulduğunu Söyledi!

Hanke 2013 yılından beri Bitcoin’i Hollanda da yaşanan lale çılgınlığına benzettiğini söyledi. El Salvador’un Bitcoini kabul etme kararına en sert tepki verenlerden biri oldu. Yakın tarihler de verdiği bir röportaj da kararı “Aptalca” olarak adlandırdı. Ekonomist Bitcoin’in kolay ve ucuz bir şekilde ABD dolarına dönüştürülemeyeceğini savunuyor. Genel olarak kripto paraların en büyük sorununun ucuz ve hızlı şekilde kullanılabilen yasal bir paraya dönüştürülemeyeceğinin olduğunu düşünen Hanke, Bitcoin karşıtlığını her seferin de dile getiriyor.

Yolsuzluk İçin Büyük Bir Cennet!

Ekonomist Steve Hanke
Ekonomist Steve Hanke

El Salvador’un Bitcoin kararlarına karşı söylemler de bulunurken “El Salvador’un Bitcoin Yasası, trader’ların para birimi seçme özgürlüğünü ortadan kaldırıyor. 7. maddenin uygulanması sorunlu olacak. El Salvador’da Bitcoin polis gücü yok ve her ticari işlemi denetleyemeyecek. Sonuçta yolsuzluk için büyük bir cennet” ifadelerin de bulundu. Ünlü ekonomistin bahsettiği 7.madde ise “Her ekonomik ajan, kendisine bir mal veya hizmet alan kişi tarafından teklif edildiğinde bitcoin’i ödeme olarak kabul etmelidir.” şeklindedir. Ancak devlet başkanı halkına istemedikleri takdirde kimsenin Bitcoin almak zorunda olmadığını söyledi. Bunun yanı sıra Bitcoin’i kabul edecek teknolojiye sahip olmayanların maddeden muaf tutulacağına dair de bir ek mevcut. Hanke ise bu maddeyi eleştirdi ve El Salvador’un potansiyel olarak bir ekonomik çöküş yaşayacağını söyledi. Ülkenin parasız kalma riski olduğunu da ekledi.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bitcoin İçin Olumlu Bakan Diğer Ülkeler!

Steve Hanke Twitter paylaşımı
Steve Hanke Twitter Paylaşımı

El Salvador’un ardından Paraguay, Meksika, Panama, Arjantin ve Brezilya yetkilileri Bitcoin için olumlu düşüncelerinin olduğunu belirtti. Ülkelerin yetkilileri El Salvador’un kararını destekler nitelikte açıklamalar yaptı. Birçok kişi diğer devletlerin de Bitcoin’i zaman içerisinde kabul edeceğini düşünüyor.

Ünlü Ekonomist Bitcoin’i Yolsuzluk ile Suçladı! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!