fbpx

Ülker Hisse Senedi Yorumu ve AL Tavsiyesi – (28.08.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

ULKER; Yıldız Holding Erken Sendikasyon Ödemesi

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY22.74
Hedef Fiyat/Hisse TRY23.50
Getiri Potansiyeli 3%

 Ülker Bisküvi’nin %58 oranında dolaylı ve direkt sahibi olan Yıldız Holding, yurtdışı gelirlerini kullanarak sendikasyon bankalarına 600 milyon dolar oranında erken ödeme gerçekleştirdi ve bu kapsamda sendikasyon kredisini tadil etti. Yıldız Holding sendikasyon kredisinin vadesini 2030 yılına kadar uzatmıştır. Haberin Ülker Bisküvi hisse performansı üzerindeki etkisinin nötr olmasını bekliyoruz.

 Ülker Bisküvi iştiraklerinin 8 Haziran 2018 tarihi itibarıyla toplam 146 milyon TL ve 19,5 milyon dolar tutarlarındaki nakit; 46 milyon TL ve 6 milyon dolar tutarlarındaki gayrinakdi banka kredileri, sendikasyon ile birlikte Yıldız Holding seviyesine çıkartılmıştır. Sendikasyon kredisi dolayısıyla Ülker Bisküvi iştiraklerinin toplam borç yükünde herhangi bir artış olmamıştır. Ülker Bisküvi iştirakleri kendilerine ilişkin bankalara olan mevcut toplam banka kredi risk tutarı ile sınırlı olmak üzere, kredi kullanım tarihi itibarıyla Yıldız Holding’e garantör olmuşlardır

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

 Haziran 2020 itibariyle Ülker Bisküvi’nin konsolide net borcu 4,3 milyar TL seviyesindedir. Bu tutar grup için ticari olmayan alacakları içermemektedir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ülker Hisse Senedi Yorumu ve AL Tavsiyesi – (28.08.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!