Turkcell Hisse Yorumu ve Yüksek Getiri Potansiyeli!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Turkcell (TCELL)

Hedef Fiyat (TL) 19.91
Hisse Fiyatı (TL) 15.50
Yükseliş Potansiyeli (%) 28%

➢ Turkcell’in mobil segmentteki liderliği ve toplam 36.5 milyon abonesi gelirlerini desteklemeye devam etmektedir. Şirket yılın ilk yarısında da 0.8 milyon net faturalı abone kazanımında bulunurken, bunun yanında yüksek paketlere geçişler ve superbox gibi ürünler pandeminin olumsuz etkilerine rağmen gelirleri desteklemeye devam etmektedir. Böylelikle Turkcell’in 2020 yılında gelirlerini yıllık %14 artışla 28.9 milyar TL seviyesine ulaştırmasını bekliyoruz.

➢ Gelirlerdeki artış ve alınan maliyet düşürücü önlemlerle faaliyet karının yine güçlü seviyelerini korumasını bekliyoruz. Turkcell’in bu sayede yıllık %10 artışla 2020 yılı FAVÖK’ünün 11.8 milyar TL seviyesnde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. Bu da %41 gibi sağlıklı bir FAVÖK büyümesine işaret etmektedir.

➢ Turkcell, bundan önce yaptığı uygulamalarla döviz riskini kontrol etmeyi başardığını göstermiştir. Şirketin borçluluğu ise ilk yarıda temettü dağıtmamasının da etkisi ile FAVÖK’ün 0.8 katı olan 8.8 milyar TL seviyesine gerilemiştir. Şirketin aynı zamanda 50 milyon dolarlık döviz uzun pozisyonu bulunmaktadır.

➢ Şirketin uzun bir süredir devam eden hissedarlık probleminin çözülmesine yönelik atılan adımların özellikle temettü dağıtımı konusundaki belirsizlikleri ortadan kaldırabileceğini düşünüyoruz. Bu da şirketin önümüzdeki yıllarda daha fazla nakit temettü dağıtmasının önünü açabilecektir.

➢ Turkcell şu anda 2020 beklentilerimize göre 3.6x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekteyken benzer şirketler ortalaması ise 5.2x seviyesinde bulunuyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – (25.09.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Turkcell Hisse Yorumu ve Yüksek Getiri Potansiyeli! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*