Tofaş, Garanti, Migros, Türk Telekom, Yapı Kredi, Turkcell ve Petkim Hisse Yorumları – Aylık

günlük hisse önerileri

Eylül’de Global risk alma iştahının ve piyasalardaki pozitif seyrin aşı çalışmalarına ilişkin olumlu gelişmeler, bol likidite ve ek teşvik paketi uygulamalarıyla devam etmesi beklenmektedir.

Önemli riskler ise ABD-Çin geriliminin tırmanması, majör ekonomilerden gelecek makroekonomik verilerin zayıf gelmesi ve salgının hızının artarak devam etmesi olacaktır. Zayıf gelebilecek makro verilerin tarihi zirve seviyelerde seyreden başta ABD borsaları olmak üzere majör borsalarda kar satışlarını tetikleyebileceğini düşünüyoruz. Ancak, Global risk alma iştahının çok güçlü olması nedeniyle olası kar satışlarının sınırlı kalarak yeni alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. Yurtiçinde gündem Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerginlik ve jeopolitik riskler olacaktır. Gerginliğin tırmanmasının TL varlıklarda negatif ayrışmaya neden olması beklenirken, gerginliğin azalması durumunda TL varlıkların Eylül’de pozitif ayrışan varlık grubu içinde yer alması beklenmektedir. Covid-19 salgının hızı, kurlardaki eğilim ve TCMB faiz kararı Eylül’ ayının önemli gelişmeleri olacaktır. TCMB’nin sıkılaştırma adımları sonrası kurlardaki oynaklığın azalması ve olası yeni Swap anlaşması TL’nin Ağustos ayındaki değer kayıplarını büyük kısmını geri almasını sağlayabilir. Jeopolitik riskler ve TL’deki değer kayıplarının devamı durumunda endeksin Eylül’de ayında da negatif ayrışmasını devam ettirmesi beklenmektedir. Ay içinde 1.030 ve altına gerilemelerin yeni alım, 1.125 ve üzerine yükselişlerin ise kar satışı fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.

Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %50, döviz ağırlığını %25 ve hisse senedi ağırlığını %25’de sabit tutuyoruz.

TOASO, GARAN, MGROS, TTKOM, YKBNK, TCELL, PETKM

Seker Yatirim 2020 Eylul Hisse Onerileri

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Aylık Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Tofaş, Garanti, Migros, Türk Telekom, Yapı Kredi, Turkcell ve Petkim Hisse Yorumları – Aylık ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*