Tesla hisse senetleri Bitcoin fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir

günlük hisse önerileri

Tesla’nın hisseleri 9 Eylül’de% 21 düştükten sonra% 10.92 arttı. Benzer şekilde, Bitcoin (BTC) fiyatı da son 24 saatte yaklaşık% 5 arttı.

Hisse senetleri ile korelasyon içinde görünen Bitcoin fiyatı için analistlerden önümüzdeki dönemdeki fiyat hareketleri ile ilgili dikkat çekici değerlendirmeler geldi.

XBT / USD 4 saatlik grafik

XBT / USD çifti için 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView.com

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin ile hisse senetleri arasındaki korelasyon bir kez daha arttı. Skew’den gelen veriler, Bitcoin ile S&P 500 arasındaki 1 aylık korelasyonun% 18’den yaklaşık% 55’e yükseldiğini gösteriyor.

Tesla hisselerinin düşmesinin ve Bitcoin fiyatındaki artışın arkasında ne var?

Tesla’nın fiyatı muhtemelen iki ana nedenden dolayı düştü. İlk olarak, birçok yatırımcı menkul kıymetin S&P 500 endeks listesine dahil edilmesini bekliyordu. İkincisi, teknoloji hisse senetleri düştükten sonra tüm ABD borsası düzeltildi.

Baird analisti Ben Kalio’ya göre, yatırımcılar S&P 500 endeksine eklemeye odaklandıkları için Tesla hisseleri özellikle sert düştü. Listeleme gerçekleşmediğinde büyük bir satış görüldü. Kalio konuyla ilgili şu yorumu yapıyor:

“Hisseler, pasif giriş beklentilerini yansıtıyor. Özellikle S&P 500 endeksine dahil edilmenin gecikmesi, yatırımcıların açıklanmadan önce pasif fonların satış fırsatlarının satış baskısını artırmasına neden oldu.”

ABD borsası düşmeye başlayınca Tesla hisseleri de düşmeye başladı. Tesla’nın hissesinin düzeltilmesi o kadar sert oldu ki, CEO Elon Musk’ın kişisel serveti 16,3 milyar dolar azaldı. Welt piyasa analisti Holger Zschaepitz konu üzerine aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Tesla hisselerinin% 21 değer kaybetmesiyle, Elon Musk’ın kişisel serveti 16,3 milyar dolar düştü. BBG Milyarderler Endeksi tarihteki en büyük bir günlük düşüşü kaydetti.”

Bitcoin, son aylarda S&P 500 endeksi ile yüksek korelasyonundan dolayı muhtemelen Tesla hissesi ile düştü ve toparlandı.

Skew verilerine göre, Bitcoin ile ABD hisse senetleri arasındaki korelasyon, salgın öncesi döneme göre çok daha yüksek.

Korelasyon, hem Bitcoin hem de teknoloji hisse senetleri son 24 saat içinde hem düzeltilip hem de toparlandıktan sonra hızla yükseldi.

Bitcoin ile S&P 500 arasında gerçekleşen korelasyon

Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyon. Kaynak: Skew

Bitcoin’in fiyatı için korelasyon ne anlama geliyor?

Tesla hissesi ile BTC arasındaki korelasyon, Bitcoin fiyatı için net bir yön vermiyor. Ancak bu, pandeminin neden olduğu çöküşten beş ay sonra tüm finans piyasasının kırılgan kaldığını ortaya koyuyor.

Ayrıca yatırımcıların, teknoloji hisse senetleri ve diğer riskli varlıklarla aynı alanda, özellikle kırılgan bir zamanda Bitcoin’e değer verebileceği anlamına da gelebilir.

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yüzde 20 üzeri kazandırma potansiyelli 9 güncel hisse senedi – 10.09.2020


hisse önerileri

ARCLK, TKFEN, ODAS, TUPRS, YATAS Hisse Senedi Yorumları ve Hisse Önerileri – (10.09.2020)

Tesla hisse senetleri Bitcoin fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*