fbpx

Tesla Bitcoin hakkında araştırmalarına devam ediyor! Kararını henüz vermiş değil..

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla , Bitcoin’i tekrar bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için hazırlanıyor . Bu durumda, Tesla’nın yakın zamanda yatırımcılarına açıklayacağı bekleniyor. Ancak Tesla, ödeme yöntemi olarak kabul etmeden önce Bitcoin’in enerji kullanım durumunu detaylı bir şekilde tekrardan incelemek isteyebilir.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest’ten Cathie Wood da dahil olmak üzere birçok önemli ismin katıldığı etkinlik olan “The B Word” de konuşan Elon Musk, elektrikli otomobil üretim devi Tesla’nın yakın zamanda tekrardan Bitcoin ile ödeme kabul edebileceğinden bahsetmişti.

Bitcoin

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bitcoin hakkında açık açık endişelerinden bahsederek çevresel etkilerini tartıştı. Daha önce Bitcoin’in üretim sırasında çevreye zarar verdiğini açıklayan Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood ile yaptığı görüşmede Bitcoin hakkında sorularının ve endişelerinin cevabını almış oldu.

Buna ek olarak, söz konusu konferansta, Bitcoin’e olan desteğini bir kez daha yinelerken, portföyüne diğer kripto paraları ekleyebileceği olasılığına da değindi. “Bitcoin’in enerji kullanımında olumlu bir eğilim var gibi görünüyor” diyen Musk, enerji tüketimini izlemenin de önemli olduğunu, özellikle bu durumun Tesla’nın uzun vadeli “sürdürülebilir enerjiyi hızlandırma” planıyla uyumlu olacağını iddia etti. Tesla, “Bitcoin’in enerji kullanımı konusunda uygun özeni göstermeyen” şirket olmayacağını da açıkladı.

“Bitcoin yenilenebilir kaynaklara çok daha fazla eğilimli hareket ediyor gibi görünüyor ve özellikle Çin’de açık bir şekilde kullanılan birçok madencilik için kullanılan kömür santralleri kapatıldı. Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin %50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir çalışma olduğunu göstermek için biraz daha Bitcoin’e özen göstermek istiyorum.

Bu durum eğer beklediğimiz şekildeyse, Tesla Bitcoin’i kabul etmeye devam edecek.”

ve konuşmasının devamında ekledi,

“Ekonomiyi yönetme şeklimizin kalitesini artıran bir şeyi desteklemek mantıklı, (ve) Bitcoin bunun için bir önemli bir aday.”

Bu açıklamaların ardından birçok yatırımcı için Tesla’nın Bitcoin’i kabul edeceği fikri çoğunlukla kabul edilse de, henüz Tesla kararını vermiş değil. Kaynaklara göre Tesla, Bitcoin hakkında temiz enerji araştırmalarına bir süre daha devam edecek.

Elon Musk Bitcoin'e Pump Yaptıracak Mı?

Toplantı ardından konuşulan bir diğer konu ise Elon Musk’ın Bitcoin hakkında önemli açıklamalarından ve Tesla’nın Bitcoin’i tekrardan ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıklamasının ardından Bitcoin’in fiyatına  çok büyük etkisi olmadı.

Hatırlarsanız Tesla’nın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde 40.000 doların altına düşmüştü.(Mayıs ayında)

Toplantıda Elon Musk’ın, Tesla’nın tekrardan Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini söyledi ve Bitcoin fiyatı sadece 1500 dolar yükseldi. Bu durum birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekti ve Elon Musk’ın artık piyasa üzerinde eskisi kadar hakimiyetinin olup olmadığı birçok analist tarafından tartışıldı.

Daha önce de birçok kez Dogecoin üzerinde açıklamalar yapan Elon Musk, toplantı sırasında Dogecoin hakkında fazla konuşmadı ve Dogecoin Elon Musk’ın konuşması sırasında %14 düştü.

Haberimizde belirttiğimiz gibi Elon Musk her ne kadar da Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini söylese de, Tesla’nın Bitcoin hakkında temiz enerji kullanımı üzerine araştırmaları sürüyor.

Tesla Bitcoin hakkında araştırmalarına devam ediyor! Kararını henüz vermiş değil.. haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!