fbpx

Teknik Görünümü Güçlü Hisseler AKSEN, ECILC, OTKAR, VESTL

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında 1,140 desteği üzerinde tutundu ve tepki alımlarıyla ve 1,153 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 22 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 67 hisse değer kazandı, 29 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalardan negatif sinyaller alıyoruz.

Küresel çapta artan vaka sayıları daha önceki beklentilerin aksine çeşitli bölgelerde ekonomileri yeniden kapanma noktasına getirdi. Özellikle Avrupa’da salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı %40’ı aşarken, Fransa, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde kısıtlamalar artırıldı. Fransa bir ay sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygularken, İngiltere’de de haftalık kısıtlamalar gündeme geldi. Bu gelişmelerle beraber Avrupa piyasalarında baskı daha belirgin hissediliyor. Öte yandan 3 Kasım’da seçimlere hazırlanan ABD’de de artan vaka sayıları ve mali teşvik paketi belirsizliği ekonomik endişeleri artırırken, “evde kal” ekonomisine uygun sektörlerin performans açısından öne çıktığını gözlemliyoruz. Dün S&P ve Dow Jones negatif tarafta kapanırken, Microsoft’un güçlü finansalları ve artan vakalarla yeniden teknoloji hisselerine talebin artmasıyla Nasdaq pozitif tarafta kapandı. Bu hafta FANG şirketlerinin bilançoları bekleniyor. Özetle, yurtdışı piyasalarda tedirginlik ve belirsizlik yeniden fiyatlanmaya başlarken, sektörel rotasyon dikkat çekiyor. İçeride ise kurdaki yükseliş, hisse piyasalarına çok da negatif yansımıyor. 3.çeyrek bilanço döneminde BIST100 içinde ağırlığı yüksek olan şirketlerin iyi bir bilanço dönemi geçirdiğini görüyoruz, bu durum endeksteki olası geri çekilmeyi sınırlayabilir. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 1.5 gün kapalı olacak olan yerel varlıklarda bundan dolayı risk azaltma eğilimi izlenebilir. Bugün TCMB’nin yayınlayacağı yılın son enflasyon raporu ve sonrasındaki açıklamalar takip edilecektir.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,140-1,130 destek bölgesini önemli görüyoruz, bu bölgenin üzerinde tepki alımları bekliyoruz. Ancak 1,170 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir. Bu yüzden kısa vadede bu bandın takip edilmesini öneriyor, 1,130 seviyesini ise zarar-kes seviyesi olarak önemsiyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,140-1,130 destek bölgesini önemli görüyoruz, bu bölgenin üzerinde tepki alımları bekliyoruz. Ancak 1,170 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir.
 Bu yüzden kısa vadede bu bandın takip edilmesini öneriyor, 1,130 seviyesini ise zarar-kes seviyesi olarak önemsiyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Ekim vadeli kontrat dün trend destek bölgesinden tepki alımları ile 1.267 seviyesinden kapanış yaptı. Kontratta yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1.270 ve 1.283 ilk direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Daha yukarıda ise 1.290-1.295 bölgesi direnç olarak takip edilebilir.
 Aşağıda ise 1.255-1.250 ilk destek bölgesiyken bu bölgenin altına gelinmesi halinde 1.240 desteğine doğru geri çekilme görebiliriz.

Teknik Görünümü Güçlü Hisseler

AKSEN, ECILC, OTKAR, VESTL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (28.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Teknik Görünümü Güçlü Hisseler AKSEN, ECILC, OTKAR, VESTL ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!