TCELL, ENKAI Hisse Yorumları ve Önerileri – (8.09.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 endeksi yükselişini devam ettirerek günü %0,97 yükselişle 1.096,81’den kapattı. Endeksin yükselişini güçlendirerek devam ettirmesi için 1.100 seviyesini yükselen işlem miktarıyla yukarı kırarak bu seviye üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Endeksin bu seviye üzerinde 1.125 seviyesi ilk hedef olmak üzere yükselişini 1.140-1.143 aralığına kadar devam ettirme potansiyeli kazanacaktır.

Endeks 1.100 üzerine çıkarak kalıcılık sağlayamazsa satış baskısını 200 GHO’nın geçtiği 1.075 seviyelerine kadar geri çekilmesi beklenir. Bu seviye altındaki kapanışlarda ise endeksin 1.030 seviyelerine kadar düşüş gerçekleştirme riski ortaya çıkacaktır. Kısa vadede 1.125’lere yükseliş satış fırsatı, 1.075’lere gerileme ise yeni alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Kısa vadeli göstergeler ve momentumdaki güçlenme endekste yükseliş eğiliminin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak MACD’ın Sat konumunda olması yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğuna işaret etmektedir. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

TCELL, ENKAI

Seker Yatirim Hisse Onerileri %E2%80%93 8092020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

TCELL, ENKAI Hisse Yorumları ve Önerileri – (8.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*