TAVHL TAV Havalimanları Hisse Yorumu ve Tut Önerisi – (8.09.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

TAVHL; TAV Havalimanları Ağustos ayı toplam yolcu trafiği geçen yıla kıyasla %69 daraldı / TAVHL, THYAO, PGSUS için nötr

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY15.38
Hedef Fiyat/Hisse TRY19.00
Getiri Potansiyeli 24%

 Devlet Havalimanları İşletmesi (DHMİ) ve TAV Havalimanları Ağustos 2020 trafik verilerini açıkladı. Türkiye’de toplam hava trafiği geçen yıla kıyasla %59 daralırken (yurtiçi: -%37, yurtdışı: -%73), daralma yılbaşından bu yana toplam rakamlar üzerinden %63 olarak gerçekleşti (yurtiçi: -%52, yurtdışı: -%73). TAV’ın toplam yolcu trafiğindeki daralma, hem Türkiye operasyonları hem de yurtdışı operasyonları daha düşük performans gösterdiği için, daha yüksek oldu. Öte yandan 12 aylık geriye dönük verilere bakıldığında, Pegasus’un ana üssü olan Sabiha Gökçen Havalimanı hem yurtiçi hem yurtdışı yolcu bakımından, THY’nin ana üssü olan İstanbul Havalimanı’nından daha iyi performans göstermeye devam etti. Veriler geçmiş dönem trendlere paralel bir seyir izlediğinden, etkisinin TAV Havalimanları, THY ve Pegasus üzerinde nötr olmasını bekliyoruz.

 TAV Havalimanları toplam yolcu trafiği Ağustos ayında geçen seneye kıyasla %69 düşüş gösterdi (yurtiçi -%76, yurtdışı -%49). Yılbaşından bu yana bakıldığında, düşüş %72 seviyesinde gerçekleşti (yurtiçi -%80, yurtdışı -%58). Sabiha Gökçen Havalimanı toplam yolcu trafiği Ağustos ayında geçen yıla kıyasla %65 daraldı (yurtiçi -%59, yurtdışı -%70). Yılbaşından bu yana bakıldığında, düşüş %62 seviyesinde gerçekleşti (yurtiçi -%62, yurtdışı -%62). 12 aylık geriye dönük rakamlara bakıldığında, toplam trafik bir önceki döneme kıyasla %41 daralma gösterdi (yurtiçi -%35, yurtdışı -%36). İstanbul Havalimanı toplam yolcu trafiği Ağustos ayında geçen yıla kıyasla %71 daraldı (yurtiçi -%44, yurtdışı -%79). Yılbaşından bu yana bakıldığında, düşüş %44 seviyesinde gerçekleşti (yurtiçi -%27, yurtdışı -%50). 12 aylık geriye dönük rakamlar ve Atatük Havalimanı verileri de dikkate alındığında, toplam trafik bir önceki döneme kıyasla %71 daralma gösterdi (yurtiçi -%44, yurtdışı -%79).

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

TAVHL TAV Havalimanları Hisse Yorumu ve Tut Önerisi – (8.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*