fbpx

Tav Havalimanları Holding ve Tofaş Hisse Senedi Yorumları ve Önerileri 7.09.2020

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne hafif negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi tepki yükselişi gerçekleştirerek günü %0,93 yükselişle 1.086,32’den kapattı. Endeks kısa vadede 1.102 altında kaldıkça tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve negatif akımın devamı beklenir. Endeksin 1.102 üzerindeki kapanışlarda tepki yükselişinin ilk hedef 1.125 ilk hedef olmak üzere 1.140-1.143 aralığına doğru devam etmesi beklenir. Endeks 200 GHO’nın geçtiği 1.074 üzerinde kaldıkça tepki yükselişi eğiliminin korunması beklenirken, bu seviye altındaki kapanışlarda 1.064 ilk hedef olmak üzere 1.030 seviyelerine kadar düşüşün devam etme riski oluşacaktır.

Gün içinde 1.075 ve altına gerilemeler trade amaçlı alım fırsatı, 1.100 ve üzerine yükselişler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim tepki yükselişi eğiliminin düşük momentumla devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak MACD’ın Sat konumunda olması tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğuna ve kısa vadeli negatif eğilimin devam edebileceğine işaret etmektedir. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

TAVHL, TOASO

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Tav Havalimanları Holding ve Tofaş Hisse Senedi Yorumları ve Önerileri 7.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!