fbpx

Tanzanya Merkez Bankası Bitcoin için Geri Adım Mı Atıyor?

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin Ve kripto para

Tanzanya Merkez Bankası sözcüsü 2019 yılında Bitcoin ile ilgili kısıtlamayı tersine çevirmeyi düşündüklerini belirtti.

Kripto Para Yasağının İptali İçin Çalışmalar!

Tanzanya Bankası’nın (BOT) ismi açıklanmayan bir sözcüsü, kısa süre önce Tanzanya’nın 2019 kripto para yasağını yakında kaldıracağını söylemişti. Apeks bankasının verilen direktifler üzerinde çalıştığını da eklemişti. Sözcü tarafından yapılan açıklamalar Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ın ülkenin finans yetkililerine talimat verdiğini söyledi. Talimatın kripto para birimlerine hazırlanma çağrısı olduğu açıklamalar arasında.

Kaçınılmaz Olduğunu Söyledi!

Bitcoin ve Kripto Paralar

Başkan, El Salvadorun Bitcoin’i yasal hale getirmesinden kısa süre sonra açıklama yapmıştı. Açıklamasında kripto para birimlerinin kaçınılmaz olduğundan bahsederek kripto paraların geleceğine vurgu yaptı. Bununla birlikte bir raporun açıklandığı gibi bu konuda herhangi bir netlik olmadığı ve ülkenin yasal bir kripto para çıkarıp çıkarmayacağının açıklaması yapılmadı. Yine de bu bilgi eksikliğine rağmen ülkede ki blok zincir ve kripto para topluluğunun önderleri raporu memnuniyet ile karşıladı. Tanzanya Bankacılar Birliği başkanı Abdulmajid Nsekela raporları övüyor ancak beklenen zorluklardan da bahsetmeyi ihmal etmiyor. Kademeli olarak hazırlanmanın merkez bankasının riskleri değerlendirmesine ve bunların önceden ele alınmanın yollarını bulmak gerektiğini söylüyor. Önceden kapsamlı ve kademeli bir hazırlık yapılması gerektiğinden bahsediyor.

Yavaş İlerleniyor!

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan
Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan

Kasım 2019 yılında Tanzanya Merkez Bankası, kripto parala birimlerini yerel yasalarca tanımadığını söyleyerek yasakladı. Son açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Hassan’ın çağrısıa takiben Tanzanya kripto para birimlerine uygulanan yasağı tersine çevirmeyi planlıyor. Ancak bu sürecin yavaş ilerlemesini düşünen oldukça insan var. Ülke de bulunan ünlü analistler bu adımların yavaş atılacağını öne sürüyor. Buna örnek olarak ise analist Başkan Yoweri Museveni’nin benzer şekilde kripto karşıtı düzenlemelerin iptal edileceği sözünü verdiği Uganda’ya işaret ediyor. Uganda 2017 yılında yayınlanan raporda düzenlemelerin iptal edileceği konusu ele alınmıştı. Ancak 2017 yılından bu yana iptal için herhangi bir adım atılmadı. Analist bu adımların sözde kalabileceğini ve gözle görülür herhangi bir adım atıp atılmayacağını görmek için bekleyin çağrısında bulundu. Tanzanya kripto paralara olumlu bakmaya başlayan ve düzenlemeleri tersine çevirme fikrini ortaya atan birkaç ülke arasına katılıyor.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!