fbpx

Tanzanya Kripto Para Yasağı Cumhurbaşkanı Emri ile Kalkabilir

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin BTC

Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ın kripto para konusundaki olumlu duruşu, Tanzanya merkez bankasının önceki kripto para yasağını tersine çevirdiğini görebilir.

Tanzanya Kripto Para Yasağı Cumhurbaşkanı’nın Emriyle İptal Edilebilir!

Tanzanya Bankası’nın, ülkenin cumhurbaşkanı tarafından yapılan olumlu kripto para birimi yorumları üzerine kripto yasağını kaldırmaya çalıştığını bildiriliyor.

Reuters’e göre, Tanzanya merkez bankası yaşanan gelişmeler üzerine hükümetin 2019 Kasım’da yasakladığı kripto para birimlerini tersine çevirebilecek direktifler üzerinde çalışmaya başladı.

Basın tarafından daha önce bildirildiği üzere başkan Hassan, merkez bankasını bu ayın başlarında Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerini keşfetmeye başlamaya çağırdı.

Kripto Paraların Dünyada Benimsenmesi ile Cumhurbaşkanından Tanzanya Bankasına Emir!

O sırada Hassan, kripto para birimlerinin artan popülaritesi göz önüne alındığında, Tanzanya Bankası’na zamana ayak uydurmasını emretti.

Kriptoyla ilgili bu olumlu yorumlar, El Salvador’un Bitcoin Yasası’nın hemen ardından geldi ve Latin Amerika’daki birçok ülkede olumlu Bitcoin havası egemen oldu.

Bununla birlikte, Afrika’da merkez bankası yasaklarının ötesinde kripto para ile ilgili düzenlemeler henüz ortaya çıkmadı. Şubat ayında Nijerya merkez bankası ülkedeki finansal kurumların kripto borsalarına hizmet vermesini de yasaklamıştı.

Tanzanya Bankacılar Birliği başkanı Abdulmajid Nsekela için bu hareket, şu anda nakit ödemelerin hakim olduğu ülkede finansal işlemlerin çeşitlendirilmesine yardımcı olabilir.

Nsekela, Cumhurbaşkanına Gafil Avlanabiliriz Çıkışında Bulundu!

Nsekela, Cumhurbaşkanının Tanzanya Bankası’nın kripto pazarını daha iyi tanıması gerektiği konusundaki yorumlarını da yineledi ve “Düzenleyiciler için en zorlu unsur yeniliklere gafil avlanmak” dedi.

Dünya genelinde eşler arası BTC ticaretini izleyen bir platform olan Useful Tulips’in verilerine göre Tanzanya, Afrika’da eşler arası ticaret hacminde yedinci sırada yer alıyor. Nijerya hala bölgenin Bitcoin ticaret faaliyetinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Kıtada net kripto para düzenlemeleri henüz ortaya çıkmamış olsa da, bazı ülkeler volatil merkez bankası dijital para birimleri için çalışıyor. Nitekim, hem Nijerya hem de Gana merkez bankaları Haziran ayında bu yönde açıklamalar yaptılar.

Tanzanya Kripto Para Yasağı Cumhurbaşkanı Emri ile Kalkabilir yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!