Square Hisse Senetleri BTC İle Yükseliyor!

günlük hisse önerileri

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan mobil ödeme şirketi Square, geçtiğimiz günlerde 4.709 BTC satın aldığını açıkladı. Bu rakam, firmanın toplam rezerv varlıklarının % 1’ine tekabül etmektedir.

Square’in Cash App’te Bitcoin ödemeleri özelliği olduğu için duyuru Bitcoin (BTC) topluluğunda büyük heyecan uyandırdı. Finans şirketi bu yıl Bitcoin’e yatırım fonu olarak artan sayıda firmaya katılırken, Square’in hisse senetleri haberlerin ardından fırladı.

BTC öncüleri, PayPal’ın Square’in hareketini alıp BTC trenine atlamasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söylüyor. PayPal doğal olarak Square’in bir rakibi olduğu için bu hareketi yapması çok normaldir. Haziran ayında, dijital ödeme şirketinin 305 milyon kullanıcısına kripto alım satım hizmetleri sunmayı düşündüğü söylendi.

“Neden Bitcoin Almalıyız” kitabının yazarı Andy Edstrom, PayPal’ın 2016 yönetim kurulu üyelerinden biri olan Wences Casares’in artık ödeme şirketi yöneticilerinin bir parçası olmadığını söyleyerek, altta yatan nedene işaret etti.

Bu, PayPal’ın yakında Bitcoin ile bir hamle yapacağının bir göstergesi, çünkü Wences, ödeme devi ile çıkar çatışması içinde, çünkü Wences, Xapo’nun sahibi.

Edstrom şöyle söyledi:

square hisse senedi, PayPal hissesinden çok daha iyi performans gösteriYOR. Square’de Bitcoin var ama PayPal’da yok. Wences, PayPal’ı terk etmiş gibi görünüyor. Veya PayPal Bitcoin hizmetleri sunacak mı?

Estrom’un düşünceleri, uzun zamandır Bitcoin balinası olarak bilinen Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz tarafından destekleniyor. CEO, düşüncelerinin bir tweet’inde Estrom’u destekledi ve şöyle söyledi:

En büyük haber 2020’de Bitcoin için geliyor. 2020, Bitcoin için iyi bir yıl oldu.

Bitcoin’in 2020 Yılı

Bitcoin bu yıl önemli kazanımlar elde etti. Koronavirüs salgınının ortasında, ana akım kripto para birimi, esas olarak Federal Rezerv’in teşvik paketleri sunması ve enflasyonu % 2 hedefinin üzerine çıkarmayı planlayan kitlesel baskısının bir sonucu olarak ABD dolarının değer kaybetmesi nedeniyle piyasada önemli kazançlar kaydetti.

ABD dolarının değer kaybetmesi ile yatırımcılar Bitcoin’e akın etti ve varlığı bir hedge fonu olarak görmeye başladı.

Square Hisse Senetleri BTC İle Yükseliyor! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*