Şok Marketler Hisse Yorumu ve Yüksek Getiri Potansiyelli AL Tavsiyesi!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Şok Marketler (SOKM)

Hedef Fiyat (TL) 19.50
Hisse Fiyatı (TL) 12.27
Yükseliş Potansiyeli (%) 59%

➢ Şok Marketler’in mevcut iş modeli ile, içinde bulunduğumuz zorlu ortamda yurtiçi ve yurtdışı dalgalanmalardan olumsuz etkilenmeyecek az sayıda şirketten biri olduğunu düşünüyoruz. Ek olarak, şirketin halihazırda nakit akışının, marj ve sepet büyümesi bazlı etkenler ile olumlu bir seyirde ilerlediğini gözlemliyoruz.

➢ Şirket ‘finansal’ borcu olmamasının yanında, yılın ilk yarısı sonunda 1.2 milyar TL net borç açıklamış (borç rakamları dükkan kiralama yükümlülüklerinden kaynaklanmaktadır) ve bu meblağ sene sonu beklentilerimizi olan 1.9 milyar TL’nin oldukça altındadır.

➢ 2020 senesi için Şok’un yıllık bazda %27 artış ile 20.3 milyar TL üzerinde ciro elde etmesini ve böylece şirketin beklentisi olan %24 büyümenin üzerinde bir rakam yakalamasını bekliyoruz. Şirketin FAVÖK’ünün ise muhafazakar yaklaşımımıza rağmen, bu sene %20 artmasını öngörüyoruz.

➢ Bunun yanında, şirketin net (finansal) borcunun bulunmamasının risk iştahının azaldığı dönemlerde hisseyi göreceli olarak desteklemesini bekleriz. Hisse, 2020 beklentilerine göre oldukça düşük sayılabilecek 5,3x FD/FAVÖK çarpanıyla işlem görmesinin yanında, yurtiçi benzerlerine göre %32 iskontolu işlem görmektedir.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*