fbpx

SISE ve CCOLA Hisse Senedi için Yorum ve Öneriler – (28.09.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

SISE; Şişecam 1 Ekim itibariyle MSCI Endeksi’ne eklenecek / olumlu

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY7.07
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 3%

 MSCI internet sitesinde çıkan açıklamaya göre, Şişecam hissesi 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle MSCI Orta Piyasa Değerli Hisseler Endeksi’ne eklenecek. Kasım 2019’da MSCI endeksinden çıkartılan SISE hissesinin birleşme sonrası piyasa büyüklüğü ve derinliğinin artmasına bağlı olarak yeniden endekslere dahil edilmesi beklenmekteydi. Bununla beraber açıklamanın hissedeki olumlu görünümü destekleyebileceğini tahmin ediyoruz.

CCOLA; Coca Cola İçecek 5 Ekim Olağanüstü Genel Kurul iptal oldu / nötr

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY44.92
Hedef Fiyat/Hisse TRY49.30
Getiri Potansiyeli 10%

 Coca Cola İçecek’in 5 Ekim’de yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul’u iptal edildi. Şirket Yönetim Kurulu’nun 7 Ekim’de brüt 0,83 TL (net 0,7055 TL) temettü dağıtımı önerisi bulunmaktaydı. TTK’ya geçici madde ile eklenen 2019 karının en fazla %25’inin nakit temettü olarak dağıtılması sınırlamasının 30 Eylül’den 31 Aralık’a uzatılması dolayısıyla, haberin hisse performansı üzerindeki etkisinin nötr olmasını bekliyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

SISE ve CCOLA Hisse Senedi için Yorum ve Öneriler – (28.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!