fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (10.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne güçlü alımlarla başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %3,32 yükselişle 1.231,54,den kapattı. Bankacılık endeksi 6,33 yükselişle pozitif ayrıştı. TCMB merkez bankası başkanlığına Naci Ağbal’ın atanması, Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak’ın istifası sonrası yerine Lütfi Elvan atanırken, TL haftaya güçlü değer kazançlarıyla başladı. Kurlar %5’lere varan güçlü düşüş gösterirken, TL uzun süre sonra güçlü pozitif ayrıştı. Kurlardaki gerilemenin desteğiyle BIST bankacılık endeksi öncülüğünde günü güçlü yükselişle kapattı. ABD seçimleri sonrası global risk iştahındaki güçlenme aşı haberiyle daha da güçlenerek devam etti. Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısının enfeksiyonu önlemede %90 başarıya ulaştığı açıklandı. Aşısının şuana kadar önemli bir risk oluşturmadığı ve kısa sürede onay alınacağı haberiyle yurtdışı majör borsalarda %3-5 arasında değişen sert yükselişler gerçekleşti. Aşı haberiyle hem yurtdışında hem de yurtiçinde salgından en çok negatif etkilenen havacılık sektörü hisselerinde sert yükselişler gerçekleşti.

Yurtdışı borsalarda aşı haberi ve teşvik beklentileriyle kısa vadede yükseliş eğilimi devam edebilir. Ancak güçlü yükselişler sonrası ABD ve Almanya vadelilerinde olduğu gibi kar satışları devam edebilir. VIX endeksi 25 seviyelerine gerilerken, volatilite ve endişenin giderek azaldığına işaret ediyor. Endeks tekrardan 31 seviyeleri üzerine gelmedikçe yükseliş trendinin korunması beklenir. CDS’ler uzun süre sonra 460 seviyelerine gerilerken, TL varlıklarda oluşan güçlü pozitif fiyatlamayı destekledi. BIST’in kısa vadede yurtdışı borsalardaki eğilime paralel hareket etmesi beklenirken, kurlardaki gerilemenin devamı durumunda BIST’te banka hisseleri öncülüğünde yükseliş eğilimi düşük momentumla devam edebilir. Ancak güçlü yükseliş sonrası ve yurtdışı borsalardaki kar satışlarının da etkisiyle gün içinde kar satışları yaşanabilir. Yurtiçinde ekonomi yönetimine ilişkin değişiklik sonrası ekonomiye yönelik yeni yol haritası takip edilecek. Para politikasında normalleşme adımlarına devam edilmesi kısa vadede faiz artışı beklentileriyle kurlarda geri çekilme devam edebilir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endekslerinde %2’ye yakın kar satışları var. Asya borsalarında ise yükseliş eğilimi devam ediyor. Endeksin güne yurtdışına paralel kar satışlarıyla başlaması beklenmektedir. Kurlardaki gerilemenin devamı durumunda yükseliş eğiliminin düşük momentumla devam etmesi beklenirken, kurlarda tekrar bir yükseliş olması durumunda BIST’te kar satışları oluşması beklenir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (10.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!