fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde 1.343,83 ile yeni tarihi zirve test ederken bankacılık endeksi öncülüğünde günü %1,28 yükselişle 1.342,49 ile tarihi yüksek seviyeden kapattı. Kurlardaki geri çekilmenin desteğiyle bankacılık hisselerindeki güçlü yükseliş devam etti. TL günü pozitif ayrışma ile kapatırken, kurlardaki geri çekilmenin devamı durumunda banka hisseleri öncülüğünde BIST’in yeni zirveler test ederek yükselişine devam etmesi beklenir. ABD piyasalarının kapalı olduğu günde yurtdışı borsalar yataya yakın sakin bir seyir izledi. Katar’ın yatırım otoritesinin Borsa İstanbul’un % 10 hissesini alacağını açıklaması da TL varlıklardaki gün içi pozitif fiyatlamayı destekledi. ABD piyasaların yarım gün açık olacağı haftanın son gününde yurtdışı borsalarda sakin seyir devam edebilir. Yurtiçinde ise yabancı ilgisi devam ediyor.

TCMB verilerine göre yabancılar geçen hafta 390 mn dolar ile BIST’te alımlarını devam ettirirken, DİBS tarafında ise 175 mn dolar alım yaptı. Ekonomi yönetimindeki değişiklik ve Ortodoks politikalara dönüş sinyali sonrası iki haftada BIST’e 1 milyar dolarlık güçlü yabancı girişi gerçekleşti. Bu görünüm yılbaşından beri düzenli olarak TL varlıklardan çıkış yapan yabancıların TL varlıklara geri döndüğüne işaret ediyor. Önümüzdeki dönemde yabancı ilgisiyle birlikte BIST’te yeni zirve seviyeler test edilerek yükselişin devam etmesi beklenir. Ancak son dönemde sert yükseliş gerçekleştiren endekste negatif haber akışında kısa süreli kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının ise yeni alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve orta vadede yükseliş trendinin devam etmesi beklenmektedir. BIST-30 hisselerinin birçoğunda ve özellikle banka hisselerinde değerleme olarak halen alan olması yabancı ilgisini devam ettirecektir. TCMB zorunlu karşılık oranlarını belli vadelerde 2 puan artırdı. Ayrıca uygulamadaki zorunlu karşılıklar için kredi büyümesi kriterini de kaldırdı. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne yataya yakın sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, kurlarda gerilemenin devamı durumunda bankacılık hisseleri öncülüğünde yeni zirveler test edilebilir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (27.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerisi ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!