fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde 1.351,65 ile yeni tarihi zirve test ederken bankacılık endeksi öncülüğünde gelen kar satışlarıyla günü %1,02 düşüşle 1.328,73’den kapattı. ABD piyasalarının yarım gün açık olduğu haftanın son gününü yurtdışı borsalar sınırlı yükselişle tamamladı. TCMB’nin zorunlu karşılıkları yükseltirken, kredi büyümesine bağlı zorunlu karşılık uygulamasını kaldırdı. Para politikasındaki normalleşme adımlarının devamı olan bu karar sonrası gün içinde TL değer kazanırken BIST banka hisseleri öncülüğünde yeni tarihi zirve seviyelerini test etti. Ancak, İran’ın nükleer programının önemli isimlerinden olan Muhsin Fahrizade’nin bir suikast sonucu öldürüldüğü haberi bölgede jeopolitik risklerin tekrar yükselebileceği beklentisiyle BIST’te kar satışları yaşanmasına neden oldu. BIST, Kasım ayında %20, bankacılık endeksi ise %30 civarında yükseliş gerçekleştirirken bu güçlü performans sonrası banka hisseleri öncülüğünde kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. TL, Cuma gününü pozitif ayrışma ve değer kazancıyla kapatırken, TL’deki değer kazançlarının güçlenmesi durumunda BIST’te olası kar satışlarının sınırlı kalarak yükseliş eğiliminin düşük momentumla da olsa devam etmesi beklenir.

Aksine kurlardaki yükselişin tekrar momentum kazanması durumunda banka hisseleri öncülüğünde kısa süreli güçlü kar satışları yaşanması beklenir. İran kaynaklı bölgede jeopolitik risklerin tekrar yükselmesi ve Trump’ın görevi devretmeden önce İran’a yönelik müdahalede bulunma beklentisinin oluşması durumunda artan jeopolitik riskler, TL varlıklarda kısa süreli negatif fiyatlamaya neden olabilir. Yurtdışı piyasalarda aşı iyimserliği ile risk alma iştahı güçlü kalmaya devam etmesi beklenmektedir. VIX volatilite endeksi piyasalarda pandemi fiyatlamasının başladığı Şubat ayından beri ilk kez 20 seviyesi altını test etti. VIX endeksindeki bu düşüş ABD borsalarındaki volatilite döneminin sona erdiğine işaret ediyor. Bu nedenle ABD borsalarında kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve alım fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenmektedir. Bugün yurtiçinde 3. çeyrek büyüme verileri takip edilecek, ortalama beklenti %5,0 büyüme şeklindedir. Beklentilerin altında kalan zayıf veri kar satışlarını devam etmesine neden olabilir. BIST’in Cuma kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak negatif eğilim var. Endeksin güne negatif başlangıç yapması beklenirken, gün içinde yükseliş eğilimi oluşsa da endekste kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (30.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!