fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde 1.341,91 ile yeni tarihi zirve test ederken gün sonuna doğru yurtdışı borsalarda yaşanan kar satışlarının da etkisiyle kazançlarının bir kısmını geri vererek günü %0,34 artışla 1.325,47 ile tarihi yüksek seviyeden kapattı. Kurlarda oluşan kısa vadeli oynaklığın azalmasıyla bankacılık endeksi yükselişine devam ederek günü pozitif ayrışma ile tamamladı. TL üç günlük güçlü tepki yükselişi sonrası gün içi sınırlı değer kazanırken, BIST kapanışı sonrası EM kurlarındaki eğilime paralel değer kazancını güçlendirdi. Yurtdışı borsalar günü sınırlı kar satışlarıyla kapattı. AMB’nın bankların karşılıklarını artırması gerektiğine yönelik açıklamaları AB bankalarında satış baskısına neden oldu. Fed tutanakları orta vadede pandeminin ekonomi için kayda değer riskler yarattığına işaret ederken, Fed üyeleri varlık alımlarının vadesinin uzatılması ve miktarı konusunda tartıştılar.

Yurtdışı borsalarda kar satışları sınırlı da olsa devam edebilir. Ancak, global risk alma iştahının güçlü kalmaya devam etmesi beklenmektedir. Yurtdışı borsalarda kar satışlarının güçlenmesi durumunda BIST’te de güçlü kar satışları oluşabileceğini düşünüyoruz. Medya’da Trump’ın görevi devretmeden önce İran’a yönelik bir müdahale yapabileceği haberleri yer alırken, bu yönde bir beklentinin oluşması Jeopolitik risklerle BIST’te kar satışlarını tetikleyebilir. Kurlardaki gerilemenin devamı durumunda kısa vadede BIST’te bankacılık hisseleri öncülüğünde yeni zirve denemelerinin devam etmesi beklenirken yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Bugün ABD piyasaları kapalı olacak, bu nedenle BIST’te kısmen düşük hacimli bir seyir görebiliriz. CDS’ler iki haftalık güçlü gerileme sonrası sınırlı yükselişine devam ederek gün 398 seviyelerinden kapattı. CDS’lerde sınırlı yükseliş gerçekleşse de son dönemde kurlarda oluşan kısa vadeli sıçramayı desteklemiyor ve CDS’lerin bu eğilimini devam ettirmesi durumunda kurlarda tekrar gevşeme yaşanması beklenir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenirken, kurlardaki gerilemenin devamıyla bankacılık hisseleri öncülüğünde yeni zirve seviyeler test edilebilir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (26.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!