Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi 1.328,33 ile yeni tarihi zirve test ederken Sınai endeks öncülüğünde günü %0,83 yükselişle 1.323,95 ile TL bazlı tarihi en yüksek seviyeden kapattı. ABD borsaları artan vaka sayıları ve teşvik paketine yönelik belirsizlikle haftanın son günü satıcılı kapatırken, Avrupa borsaları haftayı sınırlı yükselişle tamamladı. TCMB faiz kararı sonrası BIST’te yükseliş devam ederken, TL son iki haftadaki güçlü değer kazancı sonrası haftanın son işlem günü sınırlı değer kaybı ile kapattı. Kısa vadede TL varlıklara yönelik önemli bir beklenti kalmaması nedeniyle BIST’in önümüzdeki dönemde yurtdışı borsalarla daha yüksek korelasyonla hareket etmesi beklenmektedir. Artan vaka sayıları ve ekonomilerin yeniden kapanma riskiyle karşı karşıya kalması nedeniyle hafta içinde yurtdışı borsalarda kar satışları yaşanabilir. BIST’in de güçlü yükseliş sonrası yurtdışı borsalarda satış baskısı yaşanması durumunda kar satışlarıyla karşılaşabileceğini düşünüyoruz. Ancak, hem yurtdışında hem de yurtiçinde olası kar satışlarının sınırlı kalması ve satışların alım fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenmektedir.

CDS’ler haftayı 377 seviyelerinden kapatırken, son dönemde oluşan güçlü gerileme, TL varlıklara yönelik risk alma iştahının ve yabancı ilgisinin güçlendiğine işaret ediyor. TCMB tarafından açıklanan menkul kıymet istatistikleri de yabancı ilgisinin güçlendiğini teyit ediyor. Bu nedenle kısa vadede BIST’te kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve yabancı ilgisi nedeniyle belli seviyelerde alım fırsatı olarak kullanılarak orta vadede yükseliş trendinin devam etmesi beklenmektedir. VIX endeksi 23 seviyelerinde seyrederken, endeks 30 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kısa vadede oluşacak olası satışların kalması beklenmektedir. Bugün Almanya’da açıklanacak PMI ve büyüme verileri takip edilecek, zayıf veriler kar satışlarını tetikleyebilir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif pozitif seyrederken, Asya borsaları ise yeni haftaya Pfizer-BioNTech aşısının haftalar içinde uygulanmaya başlayacak açıklamalarıyla alıcılı bir eğilimle başladı. Bu beklentilerin ışığında Endeksin güne pozitif eğilimle başlayacağını düşünüyoruz. Endekste yeni zirve seviyelere doğru yükseliş eğilimi devam etse de yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 23112020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (23.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*