fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 gün içinde kar satışlarıyla karşılaşsa da TCMB faiz kararı sonrası bankacılık hisseleri öncülüğünde güçlü yükseliş gerçekleştirerek günü %1,41 artışla 1.313,02 ile yeni TL bazlı tarihi zirveden kapattı. Endeks gün içinde 1.325,70 ile yeni tarihi zirve test ederken, BIST-100 tarihi işlem rekoru da kırdı. Bankacılık endeksi %4,01 yükselişle pozitif ayrışmasını devam ettirdi. TCMB piyasa beklentisine paralel politika faizini 475 puan artırarak %15,00’e yükseltirken, para politikasında sadeleşmeye giderek tek faiz uygulamasına geçti. Bu adımla birlikte Ortodoks para politikasına yönelik beklentiler karşılanmış oldu. Karar sonrası BIST gün içi kayıplarını geri alarak bankacılık hisseleri öncülüğünde rallisini devam ettirdi. TCMB faiz kararı sonrası TL güçlenmeye devam ederken, günü %2 üzeri değer kazancı ile kapattı. Tahvil faizlerindeki düşüş güçlenerek devam ederken, kurdaki ve tahvil faizlerdeki düşüş bankacılık hisselerindeki yükselişi destekledi. CDS’ler karar sonrası günü 366 seviyelerine gerileyerek günü kapatırken, CDS’lerde son dönemde oluşan güçlü düşüş TL varlıklara yönelik risk alma iştahının ve yabancı ilgisinin güçlendiğine işaret ediyor.

TCMB tarafından açıklanan menkul kıymet istatistikleri de TL varlıklara yönelik yabancı ilginin güçlendiğini destekliyor. TCMB verilerine göre yabancılar geçen hafta BIST’te 614 mn dolarlık net alış yaparken bu haftalık olarak Ocak 2019’dan beri en yüksek yabancı girişine işaret ediyor. DİBS’te ise yabancılar geçen hafta 294 mn dolar net alış yaparken, haftalık olarak 2017 Ağustos’tan beri en yüksek yabancı girişi gerçekleşti. Bu görünüm yabancıların TL varlıklara geri döndüğüne işaret ederken, TL varlıklarda yabancı girişi ile rallinin bir süre daha devam edeceğine işaret ediyor. Yurtdışı borsalarda ise artan vaka sayılarının etkisiyle kısıtlayıcı tedbirlerin artabileceği beklentisiyle kar satışları yaşandı. ABD ek teşvik paketine yönelik belirsizliğin artması da satışlarda etkili oldu. Yurtdışı borsalarda kar satışları kısa vadede devam edebilir. BIST’te ise bankacılık endeksi öncülüğünde pozitif ayrışma bir süre daha devam etmesi beklenmektedir. Ancak kısa vadeli önemli bir beklenti kalmaması nedeniyle yurtdışı borsalardaki satışların güçlenmesi durumunda BIST’te de kar satışları oluşması beklenir. VIX endeksi 23 seviyelerinde seyrederken, endeks 30 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kısa vadede oluşacak olası satışların sınırlı kar satışları olarak kalması beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif ekside seyrederken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve endeksin kısa vadede yeni zirve seviyeler hedeflemeye devam etmesi beklenmektedir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (20.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!