fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken, günü %0,40 yükselişle 1.330,85’den kapattı. Bankacılık endeksi negatif ayrışarak günü sınırlı düşüşle kapattı. Yurtdışı borsalar günü karışık bir görünümle kapattı. TL gün içinde beklentilerin oldukça üzerinde gelen enflasyon verisi sonrası değer kaybetse de Hazine ve Maliye bakanı Lütfi ELVAN’ın “enflasyonist beklentilerin iyi yönetilmesi ve fiyat istikrarının tesisi için, para ve maliye politikası araçlarımızı eşgüdüm içinde kullanacağız” açıklaması sonrası değer kayıplarını geri alarak günü değer kazancı ile tamamladı. TL’deki değer kazancında yüksek gelen enflasyon verisi sonrası TCMB’nin sıkılaştırma adımlarına devam edebileceği beklentisi ve dolar endeksindeki düşüş etkili oldu. Ekonomi yönetimi ve para politikasındaki değişiklik sonrası TL varlıklara yabancı girişi devam ediyor. TCMB verilerine göre geçen hafta BIST’e 234 milyon dolar net yabancı girişi gerçekleşirken, son üç haftalık giriş 1,24 milyar dolara ulaştı. DİBS tarafında ise haftalık 147 milyon dolar giriş olurken, son üç haftalık giriş 617 milyon dolara ulaştı.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

Yabancı ilgisiyle TL varlıklardaki ve özelliklede BIST’teki pozitif seyrin orta vadede devam etmesi beklenmektedir. Ancak, kısa vadede BIST’te kar satışı riskinin devam ettiğini düşünüyoruz. Şuan için yabancı ilgisinin güçlü olması kar satışlarının sınırlı kalmasına neden oluyor. BIST’in önümüzdeki dönemde yurtdışı borsalarla daha yüksek korelasyonla hareket etmesi beklenmektedir. CDS’ler 360 seviyelerine kadar gerilerken, TL’deki güçlenmeyi destekleyerek TL varlıklara yönelik risk alma iştahının güçlenmeye devam ettiğine işaret ediyor. CDS’ler yeniden 400’lü seviyeler üzerine yönelmedikçe TL varlıklarda kısa vadede önemli bir bozulma yaşanması beklenmez. Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri, fabrika siparişleri ile Almanya’da açıklanacak fabrika siparişleri takip edilecek. İstihdam verilerinin zayıf gelmesi yurtdışı borsalarda kar satışlarına neden olabilir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri sınırlı negatif seyrederken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, endekste kar satışı yaşanma riskinin devam ettiğini ve yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (4.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!