fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyel Getirisi olan Hisse Önerisi ve Yorumu

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi 1.442,79 ile yeni tarihi zirve test ederken günü %0,93 yükselişle 1.439,29’dan kapattı. Endeks kısa vadede 1.415 üzerinde tutundukça yeni zirveler test ederek yükselişini 1.455-1.460 aralığı ilk hedef olmak yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Bu aralık üzerinde yükselişin 1.485’lere kadar devamı beklenir. Kısa vadede 1.455-1.460 aralığına yükseliş trade amaçlı satış fırsatı, 1.422 ve altına gerileme ise trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin 1.415 altına gelmesi durumunda ise kar satışlarını 1.385’lere ilk hedef olmak üzere güçlenmesi beklenmektedir. Teknik göstergelerdeki genel pozitif eğilim kısa vadede yükselişin devam edeceğine işaret ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alımda olması ve bazı göstergelerdeki negatif uyumsuzluk endekste kısa süreli sert kar satışı yaşanma riskinin yükseldiğine işaret etmektedir. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

DOAS

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (29.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyel Getirisi olan Hisse Önerisi ve Yorumu ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!