Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyel Getirili Hisse Tavsiye Listesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne dün hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi sınırlı kar satışlarıyla günü % 0,31 düşüşle 1.174,70’den kapattı. ABD ek teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanamaması ve Johnson & Johnson şirketinin aşı denemelerinde bir kişinin hastalanması sonrası çalışmalara ara vermesinin getirdiği negatif etki ile yurtdışı borsalar günü satıcılı kapattı. BIST yurtdışına paralel kar satışlarıyla karşılaşsa da kar satışları yurtdışına göre sınırlı kaldı. DXY dolar endeksindeki güçlenme ile birlikte EM para birimleri değer kaybederken TL’de günü sınırlı değer kaybı ile tamamladı. Kısa vadede yurtdışı piyasalar ABD seçimleri ve ek teşvik paketine ilişkin gelişmeleri takip ederken aşı çalışmalarına ilişkin endişelerle yurtdışı piyasalarda risk alma iştahı bir miktar zayıflayabilir. Ancak volatilite endeksi VIX 27 seviyesi altında kaldıkça

ABD borsalarındaki kar satışlarının sınırlı kalması ve yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenmektedir. CDS’ler günü 512 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara yönelik risk alma iştahının tekrar güçlendiğine yönelik sinyal için CDS’lerin 500 seviyeleri altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kısa vadede yurtiçi piyasalar için jeopolitik gelişmeler önemli risk unsuru olmaya devam ederken Akdeniz’de gerilimin tekrar tırmanması, TL varlıklarda negatif fiyatlamayı güçlendirebilir. Bu beklentilerin ışığında son dönemde yaşanan güçlü yükseliş sonrası BIST’te sınırlı da olsa kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak orta vadeli pozitif görünümün korunması ve olası kar satışlarının yeni alım fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenmektedir. Kurlarda gerilemenin devamı durumunda ise banka hisseleri öncülüğünde yükselişin yeniden güç kazanması beklenir. BIST kapanışına göre ABD vadeli endeksleri hafif ekside seyrederken, bu sabah Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne yatay bir seyirle başlamasını beklemekteyiz. Gün içinde sınırlı da olsa kar satışları devam edebilir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 14102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (14.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Potansiyel Getirili Hisse Tavsiye Listesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*