fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi Sınai endeks öncülüğünde yurtdışına paralel günü %1,06 yükselişle 1.180,02’den kapattı. ABD seçimlerine ilişkin belirsizlik devam ederken, mevcut sonuçlar Biden’ın seçimi önde tamamladığına işaret ediyor. Ancak, Trump cephesi bazı bölgelerdeki seçim sonuçlarına itiraz ettiği için henüz seçimin sonucu belirlenmiş değil. Yurtdışı borsalar seçim sonrası büyük miktarlı bir teşvik paketi uygulanacağı ve bol likiditenin desteğiyle günü güçlü yükselişle tamamladı. İngiltere merkez bankasının varlık alım miktarını yükseltmesi de pozitif seyir de etkili oldu. Birçok Avrupa ülkesi artan vaka sayıları sonrası kısıtlamalara başvururken, piyasalar şuan için ekonomilerin yeniden kapanması ve büyüme endişeleri bol likidite nedeniyle göz ardı ediliyor.

Senatoda Cumhuriyetçilerin çoğunluk sağlaması durumunda Biden seçimleri kazansa bile BIST’te negatif baskı sınırlı kalabilir ve endeksin yurtdışı borsalara paralel hareket etmesi beklenir. Trump’ın tekrar başkan olması durumunda ise TL varlıkların kısa vadede pozitif ayrışması beklenir. DXY güçlü değer kaybederken, EM para birimleri güçlü değer kazandı. DXY’deki düşüş borsalardaki yükselişi de destekledi. TL’de ise negatif ayrışma ve değer kaybı devam ediyor. BIST’te yükseliş eğilimi devam etse de TL’deki değer kayıplarının devamı durumunda yükselişlerin banka hisseleri öncülüğünde satış fırsatı olarak kullanılmaya devam etmesi beklenir. VIX endeksi 27 seviyelerinde seyrederken, endeks 31 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki yükseliş eğiliminin korunması beklenir. Fed faizleri sabit tutarken, ekonomiyi desteklemek için bütün araçları kullanmaya devam edeceğini açıkladı. Fed başkanı Powell artan vaka sayılarının endişe verici olduğunu ve aşağı yönlü riskler konusunda endişeli olduklarını söyledi. Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri ve saatlik kazançlar verisi takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyrederken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenirken, yurtdışı borsalardaki güçlü pozitif seyir devam ettikçe BIST’in de düşük momentumla da olsa yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Aksine yurtdışı borsalarda satışlar hız kazanır ise BIST’in buna daha güçlü satışlarla tepki vermesi beklenir.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (6.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisseler ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!