fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiyeleri – (2.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde yükseliş eğilimini devam ettirse de gün sonuna doğru kar satışlarıyla karşılaşarak günü %0,15 düşüşle 1.143,51’den kapattı. ABD borsaları teşvik paketine ilişkin pozitif beklentilerle günü sınırlı yükselişle kapatırken, Avrupa borsaları karışık seyrini devam ettirdi. Güne pozitif bir başlangıç yapan TL, EM para birimlerindeki değer kazançlarına rağmen negatif ayrışarak günü sınırlı değer kaybı ile kapattı. BIST’te son dönemde yaşanan hızlı yükseliş sonrası kar satışları yaşanma ihtimali arttığını düşünüyoruz. Ancak, para politikasında devam eden normalleşme adımları sonrası olası kar satışlarının belli seviyelerde bankacılık hisseleri öncülüğünde yeni alım fırsatı olarak değerlendirileceğini ve kısa vadeli yükseliş trendinin korunacağını düşünüyoruz. Ancak kurlardaki yükseliş eğiliminin devam etmesi durumunda bankacılık hisseleri kısa vadede satış baskısı altına kalmaya devam edebilir.

Yurtdışında ABD ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve Covid-19 testi pozitif çıkan Trump’ın sağlık durumu yakından takip edilecek. Paket konusunda anlaşma sağlanması durumunda yurtdışı borsalardaki tepki yükselişinin ABD öncülüğünde devam etmesi beklenir. Yurtiçinde jeopolitik risklere ilişkin haber akışı ve kurlardaki eğilim takip edilmeye devam edilecek. CDS’ler 522 seviyelerine gerileyerek TL varlıklara yönelik risk algısının yavaş yavaş kırılmaya başladığına işaret ediyor. VIX endeksi 27 seviyelerinde ve kısa vadede 28 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki volatilitenin düşük kalmaya devam etmesi beklenir. Endeksin 28 seviyesi üzerine yönelmesi durumunda volatilitenin yükselmesi ve satış baskısının tekrar güç kazanması beklenir. Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri, Michigan tüketici güven endeksi ve fabrika siparişleri gibi önem derecesi yüksek veriler takip edilecek. Zayıf veriler satış baskısını güçlendirebilir. Trump’ın Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası BIST kapanışına göre ABD Dow vadelileri % 2’ye yakın, Dax vadelileri ise %1 üzeri düşüşle seyrediyor, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması ve gün içinde dalgalı seyir izlemesi beklenmektedir

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiyeleri – (2.10.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!