Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Dün güne pozitif bir başlangıç yapan ve gün içinde bu yükselişini sürdüren BIST-100 endeksi günü %1,24 yükselişle 1.189,29’dan kapattı. ABD ek teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanamayacağına yönelik beklentilerin güçlenmesi ve aşı çalışmalarına ilişkin belirsizlik global risk alma iştahını zayıflatırken, yurtdışı borsalar günü satıcılı bir seyirle kapattı. BIST ise Karadeniz’de bulunan gaz rezervinin yukarı revize edileceği beklentisi ile enerji sektörü hisseleri öncülüğünde pozitif ayrışarak günü güçlü yükselişle tamamladı. DXY endeksindeki gevşemeye bağlı olarak EM para birimlerinin değer kazanmasının desteğiyle TL günü sınırlı değer kazancıyla kapattı. VIX endeksi 27 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. CDS’ler yükselerek günü 527 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara yönelik risk alma iştahının tekrar güç kazandığının teyidi için CDS’lerin ilk etapta 500 seviyeleri altına geldiğini görmemiz gerekiyor. Kısa vadede yurtiçi piyasalar için jeopolitik riskler önemli risk unsuru olmaya devam ederken

Akdeniz’deki gerilimin tekrar tırmanması ya da S-400 konudaki gelişmeler kar satışlarına neden olabilir. Dün yüksek işlem hacmi ile orta vadeli düşüş trendini test eden BIST-100 endeksinin bugün de artan hacim ile yükselişini sürdürmesi durumunda güçlenerek tarihi zirve seviyelere doğru hareket etmesi beklenir. Kurlarda gerileme oluşması durumunda bankacılık hisseleri öncülüğünde yükselişin güç kazanması beklenir. Kurlardaki yükseliş eğiliminin devamı durumunda ise kısa vadeli güçlü yükseliş gerçekleştiren endeks mevcut seviyelerde kar satışlarıyla karşılaşabilir. Bugün ABD’de açıklanacak Philadelphia Fed endeksi, Empire imalat endeksi ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında da bu sabah satıcılı bir görünüm var. Yurt dışına paralel dünkü yükselişin ardından BIST 100 Endeksinin güne sınırlı kar satışları ile negatif bir eğilimle başlayacağını, ancak gün içinde bu kar satışlarının karşılanarak yükseliş hareketinin devam edebileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 15102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (15.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*