Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Haftanın son işlem gününe pozitif bir seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün devamında yönünü aşağı çevirerek bankacılık endeksi öncülüğünde haftayı %0,64 düşüşle 1.190,63’den kapattı. Sınai endeksi günü sınırlı yükselişle pozitif ayrışma ile kapattı. Avrupa borsaları haftanın son gününü yükselişle tamamlarken, ABD borsaları ise haftanın son günün düşüşle tamamladı. BIST, TCMB faiz kararı sonrası satıcılı seyrini devam ettirirken, haftanın son işlem gününü negatif ayrışma ile tamamladı. ABD teşvik paketinin büyük olasılıkla seçim sonrasına kalması ve Avrupa’da artan vaka sayıları sonrası ekonomilerin yeniden kısmi de olsa kapanma riskinin ortaya çıkması nedeniyle yurtdışı borsalarda bu hafta risk alma iştahı zayıf seyredebilir. Yurtiçinde ise kurlardaki yükseliş eğiliminin devam etmesi durumunda bankacılık hisseleri öncülüğünde kar satışlarının devam etmesi beklenir.

TCMB faiz kararı öncesi pozitif ayrışan ve yurtdışına göre daha güçlü görünüm sergileyen BIST’in önümüzdeki dönemde yurtdışı borsalara paralel bir seyir izlemesi beklenir. Bu nedenle yurtdışı borsalardaki satış baskısının devam etmesi durumunda BIST’te de tepki alımı denemeleri oluşsa da satış baskısının kısa vadede devam edeceğini düşünüyoruz. VIX endeksi 28 seviyelerinde seyrederken, endeksin 30’lu seviyeler üzerine yükselmesi başta ABD borsaları olmak üzere satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. CDS’ler geçen hafta içinde 500 seviyeler altına gerilese de TCMB faiz kararı sonrası tekrar yükselişe geçerek tekrar 520’li seviyeler üzerine yükseldi. Bugün yurtiçinde kapasite kullanımı, Almanya’da Ifo endeksi ve ABD’de açıklanacak yeni konut satışları verileri takip edilecek. BIST’in Cuma günü kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyrederken, ABD teşvik paketine yönelik belirsizlik ve artan koranavirüs vaka sayıları nedeniyle Asya borsaları yeni haftaya satıcılı bir seyirle başladı. Endeksin de güne sınırlı negatif eğilimle başlamasını beklerken, endekste tepki alımları oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve kar satışı baskısının devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 26102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (26.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*