Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Listesi – (13.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne dün yükselişle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1.303,81 ile yeni tarihi zirvesini test ederken, gelen kar satışları ve yeni tarihi hacim rekoru ile günü %0,58 düşüşle 1.271,75’den kapattı. Bankacılık endeksi pozitif ayrışmasını devam ettirerek günü %0,11 yükselişle tamamladı. Yurtdışı borsalarda ABD seçimleri ve aşı haberi sonrası oluşan pozitif hava yerini kar satışlarına bıraktı. Artan vaka sayıları sonrası ekonomilerin yeniden kapanma riskiyle karşı karşıya kalması ve ABD’den beklenen ek teşvik paketine yönelik belirsizlik, borsalarda kar satışlarını tetikledi. Fed Başkanı Powell artan vaka sayıları sonrası ekonomilerin kısa vadede zorlanacağını söylerken, mali teşviklerin gerekliliğine işaret etmeye devam etti. Fed Başkanının açıklamaları sonrası yurtdışı borsalarda kar satışları devam etti. BİST’te ise sekiz günlük güçlü rallinin ardından tarihi zirve seviyelerden yurtdışına paralel kar satışları geldi. Ekonomi yönetimindeki değişiklikler sonrası yeni ekonomik program beklentileriyle TL varlıklarda oluşan ralli sonrası kar satışları devam edebilir.

Artan vaka sayıları ve ABD ek teşvik paketinin uzaması yurtdışı borsalarda kar satışlarının devam etmesine neden olabilir. BİST’te ise önümüzdeki hafta Perşembe günkü TCMB faiz kararı öncesi bir miktar kar satışı yaşanmasının sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Ortodoks politikalara dönüş sinyali sonrası piyasalar güçlü faiz artışı gibi bir aksiyon görmek isteyecektir. TL’de değer kazançları ve kısa vadeli pozitif ayrışma devam ediyor. Yabancı girişinin sınırlı da olsa tekrar geri dönmesi TL’deki toparlanma sürecini ilerleyen dönemde destekleyebilir. CDS’ler uzun süre sonra 400 seviyesi altına gerileyerek 395 seviyelerinden günü kapatırken, sert düşüş yabancı yatırımcıların yeniden TL varlıklara ilgi göstermeye başladığına işaret ediyor. VIX endeksi 26 seviyelerinde seyrederken, endeks 31 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki satışların kısa vadeli kar satışı olarak kalması beklenir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak kar satışları var. Endeksin güne hafif pozitif eğilime başlamasını beklerken, yükseliş eğilimi devam etse de endekste kar satışlarının yaşanabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 13112020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Listesi – (13.11.2020) ilk olarak ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*