fbpx

Şeker Yatırım’dan Yüksek Getirili Hisse Tavsiye Listesi – (28.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken bankacılık endeksindeki %2,95’lik güçlü tepki yükselişinin etkisiyle günü % 0,72 yükselişle 1.152,63’den kapattı. ABD ek teşvik paketinin seçim sonrasına kalması ve artan vaka sayıları sonrası bir çok ülkenin yeniden tedbirlere başvurmasıyla yurtdışı borsalarda satış bakısı devam etti. TL’de değer kayıpları dün de devam ederken, BIST üç günlük sert düşüş sonrası ve BDDK’nın aktif rasyosunda yaptığı düzenlemenin de etkisiyle banka hisselerinde oluşan güçlü tepki alımlarıyla günü yükselişle kapattı. TL varlıklardaki zayıf seyir ve volatilitenin, Fransa ile ilişkilerde yaşanan gerilim ve Türkiye’ye yönelik yaptırım olasılığı nedeniyle yükselen jeopolitik risklere bağlı olarak kısa vadede devam edebilir. BIST’in önümüzdeki dönemde yurtdışı borsalarla daha senkronize hareket etmesi beklenirken, yurtdışı borsalardaki negatif eğilimin etkisiyle endekste tepki alımı denemeleri oluşsa da kısa vadede satış baskısının devam edebileceğini düşünüyoruz.

AB ve ABD ile ilişkilerin negatif yönde ilerleyebileceğine yönelik endişeler de kısa vadede TL varlıklarındaki satış baskısının devam etmesine katkı sağlayabilir. Ancak kurlardaki yükselişin momentum kaybetmesi durumunda son dönemde güçlü negatif ayrışan bankacılık endeksi BDDK düzenlemesi ve güçlü bilanço beklentileriyle toparlanma yaşayabilir. Global tarafta artan vaka sayıları sonrası ekonomik büyümeye yönelik endişelerle riskten kaçınma eğiliminin ABD seçimlerine kadar aralıklarla devam etmesi beklenmektedir. VIX endeksi 33 seviyeleri üzerinde seyrederken, endeks kısa vadede 30 seviyeleri üzerinde kaldıkça ve yükselişine devam ettikçe ABD borsalarında volatilite ve satış baskısının devam edeceğine işaret edecektir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endekslerinde satıcılı seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak satıcılı eğilim devam ediyor. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bugün yarım güm yarın ise kapalı olacak BIST’te tepki alımı denemeleri devam etse de yurtdışı borsalardaki satıcılı seyir devam ettikçe yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadeli dip arayışının devam etmesi beklenmektedir. Endeksin güne negatif eğilimle başlaması ve gün içinde tepki yükselişleri oluşsa da belli seviyelerde artan riskler nedeniyle satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Getirili Hisse Tavsiye Listesi – (28.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!