Şeker Yatırım’dan Yüksek Getirili Hisse Önerileri Listesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde yükseliş eğilimini devam ettirse de gün sonuna doğru artan kar satışlarıyla gerileyerek günü %0,60 düşüşle 1.1.153,71’den kapattı. Başta ABD borsaları olmak üzere yurtdışı borsalar, Fed başkanı Powell’in ekonomik toparlanmayla ilgili endişelerini tekrarlaması ve ABD başkanı Trump’ın ek teşvik paketi görüşmelerini seçim sonrasına kadar durdurma talimatı verdiğini söylemesi sonrası sert satışlarla karşılaştı. Teşvik paketinin rafa kalkması sonrası yurtdışı borsalarda risk alma iştahının yaklaşan ABD seçimlerinin de etkisiyle zayıflamayabilir ve borsalardaki satış baskısı güçlenerek devam edebilir. TL’deki değer kayıpları ve negatif ayrışma devam ederken, BIST günü bankacılık hisseleri öncülüğünde satıcılı tamamladı. S-400 hava savunma sistemlerinin test edileceğine yönelik haber akışı ve anketlerde önde giden ABD başkan adayı Biden’ın Türkiye’ye yönelik söylemleri, TL varlıklardaki negatif fiyatlamada etkili oldu.

BIST’te kısa vadeli güçlü yükseliş sonrası yurtdışı borsalardaki satıcılı seyrin de etkisiyle satışlarının devam etmesi beklenmektedir. Kurlardaki yükselişin devam etmesi durumunda özellikle banka hisseleri öncülüğünde kar satışlarının güç kazanması beklenir. Yurtdışında piyasalar, ABD seçimlerine yönelik beklentiler, Trump’ın çelişkili söylemleri nedeniyle teşvik paketine ve Trump’ın sağlık durumuna ilişkin gelişmeleri takip etmeye devam edecek. Yurtiçinde ise jeopolitik riskler ve kurlardaki yukarı yönlü eğilim kısa vade BIST üzerinde negatif baskıya neden olabilir. CDS’ler gerileyeme devam ederek günü 503 seviyelerinden kapatırken, CDS’lerde düşüş eğiliminin devam etmesi kısa vadede TL varlıklar üzerindeki negatif baskının azalmasını sağlayacaktır. BIST kapanışına göre ABD vadeli endeksleri %1’i aşan düşüşlerle seyrederken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne yurtdışına paralel satıcılı bir eğilimle başlaması ve gün içinde tepki alımı denemeleri oluşsa da kar satışı baskısının kısa vadede devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 7102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (7.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Yüksek Getirili Hisse Önerileri Listesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*