Şeker Yatırım’dan TATGD, ENJSA Hisse Önerileri – (16.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %1,54 yükselişle 1.291,29’den kapattı. Endeks kısa vade 1.244, gün içinde 1.281 üzerinde tutundukça kar satışları yaşansa da endeksin yükseliş trendini devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.304 üzerinde 1.320-1.332 aralığı ara hedef olmak orta vadede yükselişini 1.345 seviyelerine kadar devam ettirme potansiyeline sahip olacaktır.

Endeks kısa vadede 1.304 altında kaldıkça 1.281 ilk hedef olmak üzere bu seviye altında kar satışlarını 1.244-1.252 aralığına kadar devam ettirme riskine sahip olacaktır. Kısa vadede bu aralığa gerileme yeni alım fırsatı, gün içinde 1.304 ve üzerine düşük hacimli yükselişler satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin kar satışı yaşanan günde yüksek hacim gerçekleştirmesi ve son yükselişte hacmin önceki günlere göre düşük kalması endekste yükseliş eğilimi devam etse de kısa süreli güçlü kar satışları yaşanma riskine işaret ediyor. Teknik göstergelerdeki güçlü pozitif görünüm kar satışları yaşansa da yükseliş trendinin orta vadede devam edeceğine işaret ediyor. Kısa vadeli göstergelerin aşırı alım bölgesinde savrulması yükselişin bir süre daha devam edebileceğine işaret ederken, anlık sert kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğine işaret ediyor. Endeksin güne güçlü alımlarla başlaması beklenmektedir.

Şeker Yatırım’dan TATGD, ENJSA Hisse Önerileri

Seker Yatirim Hisse Onerileri – 16112020

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan TATGD, ENJSA Hisse Önerileri – (16.11.2020) ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*