fbpx

Şeker Yatırım’dan Kazandırma Potansiyelli Yüksek Hisse Önerileri – (18.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı negatif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde kar satışlarıyla karşılaşarak günü %2,57 düşüşle 1.259,72’den kapattı. Bankacılık endeksi geçen haftaki sert yükseliş sonrası %5,31’lil düşüşle negatif ayrıştı. Moderna’da gelen ikinci aşı haberi sonrası yurtdışı borsalarda pozitif eğilim devam etse de piyasaların tepkisi ilk aşı kadar güçlü olmadı ve yurtdışı borsalarda sınırlı kar satışları yaşandı. ABD’de ek teşvik paketine ilişkin belirsizlik, zayıf veriler ve vaka sayılarındaki artış kar satışlarında etkili olurken, kısa vade de yurtdışı borsalarda düşük momentumla kar satışları devam edebilir. BIST hem yurtdışı borsalardaki satışlara paralel hem de yurtiçinde artan vaka sayıları sonrası yeniden kısıtlayıcı tedbirlere başvurulacağı beklentisiyle bankacılık endeksi öncülüğünde kar satışları yaşandı. TL, EM para birimlerine paralel günü sınırlı değer kaybı ile kapattı. Yurtiçi piyasaların odak noktası yarın yapılacak TCMB faiz kararı olacak.

Artan vaka sayıları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni tedbirler açıklandı. Buna göre hafta sonu 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı, restoran ve kafelerin paket servisi dışında kapalı tutulması, okulların yılsonuna kadar uzaktan eğitim vermesi gibi kısıtlayıcı tedbirler geldi. Açıklanan kısıtlayıcı tedbirlerin piyasalar üzerindeki etkisinin sınırlı kalması beklenirken, BIST’te dünkü güçlü kar satışları sonrası bugün tepki alımları oluşması beklenir. Ancak geçen haftaki güçlü yükseliş sonrası tepki alımları oluşsa da belli seviyelerde satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadeli kar satışı baskısının devam etmesi beklenir. Son iki haftada oluşan sert yükseliş sonrası BIST’te kar satışlarının devam etmesinin yükselişin orta vadede devamı için sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Bugün ABD’de açıklanacak konut ve inşaat başlangıçları verileri takip edilecek. CDS’ler günü 412 seviyelerinden kapatırken, CDS’lerde Kasım ayında oluşan sert düşüş yabancı yatırımcıların yeniden TL varlıklara yönelmeye başladığına işaret ediyor. Bu yöneliş TCMB’nin güçlü bir faiz artışı yapması sonrası artarak devam edebilir. VIX endeksi 23 seviyelerinde seyrederken, endeks 30 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarındaki satışların kısa vadeli kar satışı olarak kalması ve yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif pozitif seyrederken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne tepki alımlarıyla başlaması beklenmektedir. Ancak gün içinde tepki alımları devam etse de yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadede kar satışı baskısının devam etmesi beklenmektedir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (18.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Kazandırma Potansiyelli Yüksek Hisse Önerileri – (18.11.2020) ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!