fbpx

Şeker Yatırım’dan Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne tepki alımlarıyla başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde tepki yükselişini güçlendirerek günü %1,91 yükselişle 1.133,59’dan kapattı. AB ülkelerinin karantina önlemlerine başvurması sonrası oluşan büyüme endişeleri dün gelen güçlü PMI verileriyle hafiflerken, geçen hafta güçlü satışlarla karşılaşan yurtdışı borsalar haftanın ilk gününü %1-2 arasında değişen tepki yükselişleriyle tamamladı. Son dönemde yurtdışı borsalarla paralel hareket eden BIST, günü güçlü tepki yükselişiyle kapatırken, bankacılık endeksi negatif ayrıştı. TCMB’nin fonlama maliyetini yükselterek TL’yi sıkılaştırmasına rağmen TCMB faiz kararı sonrası başlayan değer kaybı ve negatif ayrışma devam ediyor. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi bankacılık endeksindeki negatif ayrışmayı devam ettireceği gibi endekste tepki yükselişlerinin sınırlı kalarak yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması beklenir. Piyasaların ana gündemi bugün yapılacak olan ABD seçimleri olacak.

Anketler Biden’in kazanabileceğine işaret ederken, temsilciler meclisinin de Demokratlara geçebileceği beklentisi güçlendi. Her ne kadar Biden’in seçilmesine piyasalar uygulayacağı politikalar nedeniyle negatif yaklaşsa da Demokratların hem başkanlığı hem de mecliste çoğunluğu elde etmesi durumunda daha büyük bir teşvik paketi açıklayacağı beklentisi tepki yükselişlerini destekleyebilir. Biden’in seçimi kazanması Türkiye yönelik negatif açıklamaları nedeniyle TL varlıklar tarafından ilk etapta negatif fiyatlanabilir. Covid-19 salgınının hız kazanması sonrası AB ülkelerinin kısıtlamalara ve karantina önlemlerine başvurması kısa vadede piyasalar için önemli risk unsuru olmaya devam edecek. Yurtdışı borsalarda tepki yükselişleri devam etse de ilerleyen dönemde büyüme endişeleriyle tekrardan güçlü satışlar yaşanabileceğini düşünüyoruz. VIX endeksi 37 seviyelerinde seyrederken, endeks ilk etapta 33 seviyesi altına gelmedikçe ABD borsalarındaki yüksek volatilite ve satış baskısı riskinin devam edeceğine düşünüyoruz. Bugün yurtiçinde açıklanacak TÜFE verileri takip edilecek. Aylık TÜFE medyan beklentisi %2,10 artışa işaret ederken verinin beklentilerden yüksek gelmesi durumunda TL’de değer kayıplarının devam etmesi beklenir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yükselişle seyrederken, Asya borsalarında alıcılı güçlü bir seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, tepki yükselişi eğilimi devam etse de yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (3.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!