Şeker Yatırım’dan Hisse Tavsiye Listesi – (22.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne alıcılı bir eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,09 yükselişle 1.211,51’den pozitif ayrışma ile kapattı. AB ülkelerinde covid-19 vaka sayılarındaki artış sonrası ülkelerin tedbirler almaya başlamasıyla Avrupa borsaları günü sert düşüşlerle kapattı. ABD borsaları ise ek teşvik paketine ilişkin pozitif beklentilerin korunmasıyla günü BIST kapanışı sonrası sınırlı düşüşle tamamladı. Teşvik paketine ilişkin pozitif beklentilerle DXY dolar endeksi zayıflamaya devam ederken, EM para birimleri dolar karşısında değer kazandı. TL, TCMB faiz kararı öncesi EM para birimlerine paralel günü değer kazancıyla kapattı. Yurtdışı borsalarda risk alma iştahı teşvik paketi beklentileriyle korunmaya çalışılsa da artan vaka sayıları sonrası ülkelerin kademeli olarak tedbirleri artırması ikinci dalga endişeleriyle borsalarda güçlü satışların devam etmesine neden olabilir. Ek teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda

ABD borsalarının da güçlü satışlarla karşılaşması beklenmektedir. VIX endeksi 30 seviyeleri üzerini test ederken, bu seviye üzerinde kalıcı olmadı ancak, endeksin 30’lu seviyeler üzerinde yükselişine devam etmesi başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve satışlarının güçlenerek devam edeceğine işaret edecektir. CDS’ler 496 seviyelerine gerilerken, uzun süre sonra 500 seviyesi altına geldi. CDS’lerdeki gerileme TL varlıklar yönelik risklerin azalmaya başladığına işaret ediyor. Bugün TCMB faiz kararı takip edilecek. Karar sonrası piyasalarda dalgalanma oluşabilir. Ortalama piyasa beklentisi TCMB’nin faizleri 200 baz puan artırarak %12,25 seviyesine yükseltmesi şeklindedir. TCMB ortalama fonlama faizi %12,47’lere yükselirken, politika faizinin bu seviye ve üzerine yükseltilmesi durumunda DXY endeksindeki düşüşün de desteğiyle kurlarda gerileme eğiliminin devam etmesi beklenmektedir. Beklentinin altındaki bir faiz artırımı ise kurlarda tekrar yükselişe neden olabileceği gibi BIST’te son dönemde güçlü yükseliş gerçekleştiren banka hisseleri öncülüğünde kar satışları yaşanmasına neden olması beklenir. Kurlardaki gerilemenin güç kazanması durumunda ise BIST’in pozitif ayrışmasını devam ettirerek banka hisseleri öncülüğünde yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklenir.

Açılışta BIST’in TCMB faiz kararı ve öncesi dalgalı bir seyir izlemesi beklenirken, global risk alma iştahındaki bozulmanın da etkisiyle son dönemde güçlü yükseliş gerçekleştiren endekste kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri satıcılı seyrediyor. Asya borsalarında da satış baskısı var. Endeksin güne sınırlı negatif eğilimle başlaması ve gelen faiz kararına göre gün içinde yükseliş eğilimi devam etse de kar satışı fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 22102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Şeker Yatırım’dan Hisse Tavsiye Listesi – (22.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*